Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowy Klub Filmowy - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepelnosprawnych i Wykluczonych Spolecznie „Drabina”

Cel:

Celem jest rozbudzanie ciekawości, wyobraźni i ekspresji twórczej oraz przeżyć kulturalno-estetycznych młodych osób poprzez warsztaty filmu animowanego oraz „spotkania z wartościowymi filmami”, uczącymi krytycznego odbioru rzeczywistości.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy Krynkach. W Zespole Szkół Samorządowych w Krynkach zostaną rozwieszone ogłoszenia zachęcające do udziału w projekcie oraz zostanie przekazana informacja ustna we wszystkich klasach gimnazjalnych przez koordynatora projektu.

Opis projektu:

Projekt pt. Młodzieżowy Klub Filmowy skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej z gminy Krynki. Jego celem jest rozbudzanie ciekawości, wyobraźni i ekspresji twórczej oraz przeżyć kulturalno-estetycznych młodych osób poprzez warsztaty filmu animowanego oraz „spotkania z wartościowymi filmami”, uczącymi krytycznego odbioru rzeczywistości. W ramach projektu, chętni, młodzi ludzie będą się spotykać raz na dwa tygodnie w okresie od stycznia do lipca. Podczas spotkań młodzi ludzie będą mieli okazję uczestniczenia w warsztatach filmu animowanego oraz we wspólnym oglądaniu filmów fabularnych i dokumentalnych z możliwością do dyskusji, do wyrażenia swoich opinii i poznania opinii innych osób. Raz w miesiącu odbędzie się dyskusyjne spotkanie filmowe dla społeczności lokalnej, które zostanie zorganizowane przez uczestników projektu. W rezultacie realizacji projektu młodzież nabędzie praktyczne umiejętności, które przydadzą im się w nauce oraz przyszłym życiu zawodowym m.in. umiejętności organizacyjne, współdziałania w zespole, diagnozowania potrzeb swoich i potrzeb społecznych, dokonywania wyborów i radzenia sobie w sytuacjach trudnych, praktyczne umiejętności tworzenia animacji filmowych w oparciu o nowe technologie i rysunek plastyczny. Z dotacji zostaną pokryte koszty osobowe związane z zatrudnieniem specjalisty od tworzenia filmów animowanych, koszty zakupu nagłośnienia potrzebnego do obsługi prezentacji filmowych, materiały artystyczne do tworzenia plakatów filmowych i filmów animowanych oraz koszty rozliczenia księgowego.

Budżet projektu: 9 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepelnosprawnych i Wykluczonych Spolecznie „Drabina”

Miejscowość: Krynki

Ulica, nr domu i lokalu: Kościelna 56/1

Kod pocztowy i Poczta: 16-120 Krynki

Województwo: podlaskie

Powiat: sokólski

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowy Klub Filmowy

Nadrzeczna 15, 16-120 Krynki, Polska

Więcej