Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kołaczyce. Dodaj do ulubionych - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc

Cel:

Cel to poznawanie lokalnego dziedzictwa i rozwijanie wrażliwości na jego ochronę, zaangażowanie młodych w ożywienia działalności Izby Muzealnej, promocję miasteczka w formie folderu.; budzenie inicjatywy, danie młodym szansy na samookreślenie, zdiagnozowanie potrzeb środowiska, szukanie pomysłów na przełamanie barier (film). Organizacja przez młodzież prezentacji lokalnej przyczyni się do rozwijania kompetencji społecznych, przełamania barier i da bodziec do dalszej aktywności.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami projektu jest młodzież w wieku 16 – 19 lat z terenu Kołaczyc i okolicznych wsi, w większości uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. W celu zainteresowania młodzieży projektem nawiązaliśmy współprace z nauczycielami liceum, którzy włączą się w proces pozyskiwania uczestników projektu. W ramach promocji planujemy spotkanie z młodzieżą Kołaczyckiego Liceum w celu przedstawienia założeń, sposobów realizacji

Opis projektu:

W projekcie nacisk zostanie położony na edukację obywatelską i patriotyczną, budzenie lokalnej inicjatywy , stworzenie koalicji na rzecz rozwijania kompetencji społecznych . Celem jest poznawanie lokalnego dziedzictwa i rozwijanie wrażliwości na jego ochronę. Projekt kierowany jest do młodzieży w wieku 16 – 19 lat.
Działanie 1. Ożywienie działalności Izby Muzealnej w Kołaczycach w celu młodzieży historią miasteczka, zapoznanie z jej zbiorami Działanie 2 . Zrealizowanie filmu pt. „My młodzi – autoportret”, który pokaże młodych ludzi, ich marzenia, problemy, bolączki. Działanie rozwinie kompetencje społeczne, ale także artystyczne zainteresowania.
Działanie 3. Opracowanie folderu reklamowego dotyczącego Kołaczyc. Chcemy, by to było świeże spojrzenie młodych ludzi, stawiamy na ciekawe pomysły, niekonwencjonalne rozwiązania.
Działanie 4. Przygotowanie lokalnej prezentacji rezultatów programu połączone z debatą na tematy społeczne (szczególnie te, dotyczące młodych ludzi).
Działania są innowacyjne, charakteryzuje je różnorodność ( każdy znajdzie coś dla siebie), nadają młodym ludziom rangę współtwórców i aktywnych uczestników życia lokalnego, uświadamiają potrzebę współodpowiedzialności za małą ojczyznę. Zadanie mocno osadzone jest w kontekście lokalnym, wynika z zainteresowań i potrzeb młodych mieszkańców gminy. Dotacja zostanie przeznaczona na materiały promocyjne, przygotowanie folderu, wystawy, lokalnej prezentacji , zakup aparatu fotograficznego, wywołanie zdjęć, zakup literatury fachowej, zakup gabloty do Izby Muzealnej.

Budżet projektu: 9 030 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc

Miejscowość: Kołaczyce

Ulica, nr domu i lokalu: Rynek 4

Kod pocztowy i Poczta: 38-213 Kołaczyce

Województwo: podkarpackie

Powiat: jasielski

Adres strony internetowej: www.kolaczyce.itl.pl

Kołaczyce. Dodaj do ulubionych

Rynek 6, 38-213 Kołaczyce, Polska

Więcej