Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Radio Travel – mikrofon należy do nas - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Masłów Info

Cel:

1. Przygotowanie co najmniej kilkunastu godzin własnych audycji radiowych
2. Nabycie nowych umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej przez grupę realizująca projekt

Odbiorcy projektu:

Grupa w wieku 14 – 19 lat rekrutowana będzie w szkołach oraz za pośrednictwem internetu. Młodzież z terenu gminy Masłów. Dojazd do miejscowości, w której realizowany będzie projekt przy współpracy z rodzicami uczestników oraz za pośrednictwem komunikacji autobusowej

Opis projektu:

Projekt zakłada umożliwienie grupie młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym z gminy Masłów zdobywanie doświadczenia po przez przygotowanie i prowadzenie własnych audycji w ogólnopolskiej rozgłośni internetowej o profilu turystycznym – Radio Travel. Uczestnicy projektu odbędą warsztaty dziennikarskie prowadzone przez reporterów prasowych i radiowych, a także warsztaty techniczne. Dowiedzą się jak redagować materiały dziennikarskie, w jaki sposób pracować z mikrofonem, jak przełamać stres związany z publicznymi występami. Wezmą udział również w wizycie w jednej z regionalnych rozgłośni radiowych, aby dowiedzieć się jak działa radio od kuchni i w jaki sposób pracują realizatorzy dźwięku, technicy, dziennikarze i prezenterzy radiowi.

Uczestnicy projektu przy pomocy profesjonalistów opracują własne audycje, nagrają rozmowy z gośćmi, własne materiały reporterskie i poprowadzą programy z udziałem słuchaczy. Projekt pozwoli im odbyć praktyki i zdobyć cenne doświadczenia przydatne w przyszłości w życiu zawodowym, a także na kolejnych etapach nauki. W ramach swojej pracy skupią się na promocji turystyki, dowiedzą się zatem także w jaki sposób profesjonalnie promuje się atrakcje turystyczne czy miasta bądź regiony.

Przeznaczona dotacja zostanie wykorzystana na przeprowadzenie warsztatów i szkoleń, zakup niezbędnego oprogramowania oraz dojazdy na miejsce nagrań terenowych.

Budżet projektu: 13 440 zł

Dotacja: 6 100 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Masłów Info

Miejscowość: Wola Kopcowa

Ulica, nr domu i lokalu: Świętokrzyska 86/27

Kod pocztowy i Poczta: 26-001 Masłów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: http://www.maslow.info.pl

Radio Travel – mikrofon należy do nas

Świętokrzyska 68, 26-001 Wola Kopcowa, Polska

Więcej