Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Bardzo Młodych Gospodyń Wiejskich - 2012

Realizowany przez:

Fundacja „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat”

Cel:

Celem projektu jest skonsolidowanie grupy młodzieży o podobnych zainteresowaniach (klub), wytworzenie wśród nich poczucia więzi i umiejętności współpracy. Pokazanie innych sposobów spędzania wolnego czasu, w ciekawy sposób. Wypracowanie umiejętności przygotowywania prostych potraw oraz wyrobów regionalnych.

Odbiorcy projektu:

Podstawową grupą będzie 15 osób deklarujących chęć udziału w projekcie. Do Klubu należeć będą dziewczęta i chłopcy w wieku od 13 do 18 lat ze Skrzydlowa, Adamowa i Hub. Dokładna informacja o projekcie oraz rekrutacja zostanie przeprowadzona wśród uczniów gimnazjum i młodzieży ponadgimnazjalnej w miesiącu grudniu. Zostanie rozprowadzona ulotka do rodziców o założeniach projektu, rodzice będą musieli wyrazić zgodę na udział dzieci w projekcie oraz na zapewnienie im transportu na spotkania klubu.

Opis projektu:

Projekt ma na celu założenie Klubu Bardzo Młodych Gospodyń Wiejskich, czyli zorganizowanie serii spotkań dla grupy młodzieży zainteresowanej nauką gotowania, pieczenia, potrawami regionalnymi. W każdym miesiącu jest jeden temat przewodni np. styczeń – pierniki, jadalne ozdoby choinkowe; marzec – ciasta drożdżowe, baby wielkanocne; kwiecień – chleb i jego historia. Oprócz spotkań popołudniowych będą również 3 wyjazdy do muzeów i miejsc związanych z danym tematem. Na niektóre spotkania będą zapraszane panie z KGW Skrzydlów , które wystąpią jako specjalistki od pieczenia i gotowania. Aby nauczyć właściwego oceniania swoich możliwości i zdolności oraz nauczyć współpracy z osobami niepełnosprawnymi planuje się wyjazd do ośrodka w Bogumiłku, na wspólne warsztaty rękodzielnicze. Na zakończenie projektu w lipcu zaplanowano piknik, na którym członkowie klubu zaprezentują swoje umiejętności, opowiedzą o swoich osiągnięciach, będzie można spróbować ich wyrobów i potraw regionalnych. Uczestnicy projektu będą też organizatorami pikniku od strony logistycznej. Planuje się obecność około 300 osób na imprezie podsumowującej. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup produktów do gotowania i pieczenia, na wyjazdy na lekcje muzealne i warsztaty, na wydanie kalendarza pokazującego działania projektowe, na wynagrodzenie dla osób prowadzących projekt. Głównym efektem półrocznych spotkań będzie wykształcenie umiejętności pracy w grupie, samodzielności, autoprezentacji, poznanie i samodzielne wykonanie tradycyjnych potraw. Może to wpłynąć w przyszłości na łatwiejsze znalezienie przez nich pracy.

Budżet projektu: 8 790 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat”

Miejscowość: Kłomnice

Ulica, nr domu i lokalu: Główna 6a

Kod pocztowy i Poczta: 42-270 Kłomnice

Województwo: śląskie

Powiat: częstochowski

Adres strony internetowej: http://pomozmydzieciom.za.pl

Klub Bardzo Młodych Gospodyń Wiejskich

Pocztowa 40, 42-270 Kłomnice, Polska

Więcej