Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odlot, czyli młodzież kręci film! - 2012

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach

Cel:

Celem projektu jest aktywizacja młodzieży w wieku 13-16 lat poprzez stworzenie im możliwości innowacyjnych działań edukacyjnych, co pozwoli im na zdobycie praktycznych umiejętności: efektywnej pracy w grupie, aktywnego zagospodarowania czasu wolnego, tworzenia etiudy filmowej, promocji działań kulturalnych.

Odbiorcy projektu:

15 uczniów Gimnazjum Publicznego w Domaniewicach z klas I-II, w większości zamieszkują oni Domaniewice, w razie problemów z dojazdem, np: w okresie zimowym, do współpracy zaproszeni będą rodzice beneficjentów.

Opis projektu:

Celem projektu jest aktywizacja młodzieży w wieku 13-16 lat poprzez stworzenie im możliwości innowacyjnych działań edukacyjnych. Efektem tych działań będzie film dokumentalny lub fabularny, składający się z trzech etiud, których tematyka będzie wybrana przez młodzież. Ważne jest jednak, by film dotyczył spraw bliskich młodzieży, ich problemów, zainteresowań, inicjatyw, miejsca zamieszkania, czy środowiska lokalnego. Aby zrealizować ten film beneficjenci zostaną zaproszeni do następujących warsztatów: konstrukcja scenariusza filmowego, sztuka operatorska, montaż filmowy, obsługa sprzętu filmowego oraz PR i elementy promocji filmu. Warsztaty te zostaną przeprowadzone we współpracy z Ośrodkiem Filmowym Łódzkiego Domu Kultury, który wyraził chęć bycia partnerem w tych działaniach. Beneficjenci projektu będą rekrutowani spośród uczniów miejscowego gimnazjum -15 osób. Wielu z nich już wyraziło chęć uczestnictwa w tym pomyśle, aby mieć możliwość rozwoju własnych zainteresowań i odkrywania potencjałów. W projekcie zakłada się także 2 wyjazdy do kina oraz spotkanie ze znanym twórcą filmowym.Podsumowanie projektu to uroczysta premiera filmu, który zostanie zaprezentowany mieszkańcom Domaniewic. Projekt zakłada, że na ten cel zostanie wynajęta sala kinowa, a chętni do obejrzenia dzieła młodych twórców zostaną dowiezieni autokarem.

Budżet projektu: 10 580 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach

Miejscowość: Domaniewice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Główna 3

Kod pocztowy i Poczta: 99-434 Domaniewice

Województwo: łódzkie

Powiat: łowicki

Adres strony internetowej: www.gokdomaniewice.pl

Odlot, czyli młodzież kręci film!

Główna 4, 99-434 Domaniewice, Polska

Więcej