Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

MŁODZIEŻOWA AKADEMIA PIERWSZEJ POMOCY - 2012

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Skaryszewie

Cel:

Kształtowanie zachowań i postaw wśród młodzieży w sytuacji zagrożenia życia;budowanie bezpieczeństwa własnego oraz w społeczeństwie lokalnym;zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie pierwszej pomocy;aktywne zaangażowanie OSP Skaryszew w kształtowanie wolnego czasu i edukacji młodzieży.Wspieranie rozwoju pewnej siebie, niezależnej i odpowiedzialnie postępującej osobowości.Wskazywanie perspektywy przyszłości i pomoc młodym w odnalezieniu swego miejsca w naszej „Małej Ojczyźnie”.

Odbiorcy projektu:

20 osobowa grupa zrzeszona w MDP Skaryszew w wieku 13-18 lat.
20 osobowa grupa młodzieży z terenu miasta Skaryszew w wieku 16 – 19 lat zainteresowana udziałem w projekcie, rekrutowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej przez koordynatora projektu.

Opis projektu:

Jest to innowacyjny projekt edukacyjno-wychowawczy skierowany do członków MDP działającej przy Jednostce OSP Skaryszew oraz zainteresowanej udziałem w projekcie młodzieży w wieku 13-19 lat z terenu miasta. Młodzież odczuwa potrzebę poznania i świadomego, rzetelnego nauczenia się zachowań w przypadkach zagrożenia życia, technik ratowniczych i podstawowej wiedzy medycznej.OSP Skaryszew wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi proponuje warsztaty z kwalifikowalnej pierwszej pomocy prowadzone pod okiem doświadczonych instruktorów. Projekt łączy zainteresowania młodych strażaków z działalnością praktyczną w dziedzinie ratownictwa medycznego, który w dużej mierze opiera się na samodzielnej pracy jego uczestników. Wiedza zdobyta podczas I etapu będzie wykorzystywana w dalszej części programu, kiedy młodzi ludzie będą dzielić się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami i społecznością lokalną. Poprzez pogadanki, prezentacje multimedialne, samodzielnie przygotowywane inscenizacje udzielania pierwszej pomocy, pokazy sprzętu ratowniczego, biwak integracyjny młodzi ludzie będą kształtować swoją osobowość, rozwijać samodzielność i umiejętność współpracy w grupie.Projekt zaspokaja także potrzebę samorealizacji młodzieży uczestniczącej w działaniach, które akcentują takie wartości jak:odpowiedzialność za drugiego człowieka, wrażliwość i otwartość na otaczający świat. Projekt inspiruje młodzież do działania na rzecz społeczeństwa.Projekt obejmuje cykl 15 spotkań edukacyjnych prowadzonych społecznie.Projekt zwraca uwagę na tradycję środowiska lokalnego, jaką jest przynależność do OSP

Budżet projektu: 15 520 zł. zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Skaryszewie

Miejscowość: Skaryszew

Ulica, nr domu i lokalu: Słowackiego 6

Kod pocztowy i Poczta: 26-640 Skaryszew

Województwo: mazowieckie

Powiat: radomski

Adres strony internetowej: http://straz.skaryszew.com.pl

MŁODZIEŻOWA AKADEMIA PIERWSZEJ POMOCY

Ph "Oskar", Rynek 28, 26-640 Skaryszew, Polska

Więcej