Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Manufaktura smaku - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Integracji Osób Upośledzonych Umysłowo Oligus w Matczynie

Cel:

Młodzież: wychodząc z DPS i aktywizując się pozna historię i tradycje kulinarne najbliższego regionu oraz związany z tym folklor; nawiąże nowe relacje społeczne; przygotuje doskonaląc technologie informacyjne zbiór przepisów pt. 'Manufaktura smaku, opracuje prezentację multimedialną i zaproszenia na finał; doskonali aktywność i własną kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami będzie 15 osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym zamieszkała w Domu Pomocy Społecznej we wsi Matczyn w wieku 13-19 lat; pośrednio – 100 osób. Młodzież jest podopiecznymi 'Oligusa’ i sama zgłasza potrzeby żeby napisać dla niach i z nimi projekt.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności właściwej oceny środowiska lokalnego u młodzieży niepełnosprawnej poprzez włączanie ich w proces poznawania środowiska lokalnego, jego tradycji kulinarnych i folkloru. Projekt jest kontynuacją projektu 'Ocalić od zapomnienia’, w którym młodzież poznawała ginące zawody. Mottem przewodnim projektów jest przysłowie 'Narody, które tracą pamięć, tracą życie’. Projekt obecny ma na celu wyrabianie umiejętności oceny środowiska , analizowania swoich mocnych i słabych stron oraz pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez nawiązywanie nowych relacji społ. i rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Poprzez uczestnictwo w projekcie doskonalona będzie umiejętność diagnozowania potrzeb i zasobów społecznych oraz pozyskiwania partnerów do współpracy. Beneficjentami będzie młodzież niepełnosprawna intelektualnie z wieloraką niepełnosprawnością. Cele będą realizowane przez zapoznanie młodzieży z historią i tradycjami kulinarnymi regionu oraz jego folklorem. Młodzież będzie samodzielnie przygotowywać tradycyjne potrawy wg starych receptur. Przepisy te zostaną zebrane od gospodyń wiejskich, m.in. ze Stowarzyszenia 'Wojciechowskie Arianki’; będzie utrwalać na fotografiach działania związane z projektem, stworzy zbiór przepisów pt:’Manufaktura smaku’ oraz przygotuje prezentację multimedialną. Zaplanowano warsztaty kulinarne: stacjonarne i wyjazdowe oraz zajecia informacyjno – komunikacyjne. Dotacja na zakup: materiałów do zajęć, kosztów wyjazdów na warsztaty, zakup laptopa, honorariów prowadzących zajęcia, obsługi i innych.

Budżet projektu: 10 140 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Integracji Osób Upośledzonych Umysłowo Oligus w Matczynie

Miejscowość: Matczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Matczyn 3

Kod pocztowy i Poczta: 24-200 Bełżyce

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: http://

Manufaktura smaku

Matczyn 10, 24-200, Polska

Więcej