Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Patrz AJ okiem” – opowieści wirtualnego „AJA” - 2012

Realizowany przez:

Mosiński Ośrodek Kultury

Cel:

Celem projektu jest ukazanie drogi dostępności do branży video, audio, dziennikarskiej, public relations, i pozyskiwania partnerów projektu. Efektem końcowym jest wspólne stworzenie wirtualnego przewodnika /12 krótkich filmów stworzonych przez młodych ludzi/, nowej aktywnej grupy młodzieży oraz stworzenie dalszych warunków pracy i dalszy rozwój pozyskanych umiejętności.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to młodzież w wieku13-19 lat z Mosiny. Rekrutowani spośród uczestników warsztatów prowadzonych w Mosińskim Ośrodku Kultury, spontanicznych spotkań i działań podczas współorganizowanych koncertów i imprez plenerowych. Sami uczestnicy również zgłaszali chęć udziału w projekcie podczas w/w spotkań.

Opis projektu:

Celem projektu jest ukazanie drogi dostępności do branży video, audio, dziennikarskiej, public relations, i pozyskiwania partnerów projektu. Efektem końcowym jest stworzenie wirtualnego przewodnika /12 krótkich filmów stworzonych przez młodych ludzi/. W filmach „AJ”, postać z kreskówki, opowiada o niewidocznych na co dzień zdarzeniach, postaciach i miejscach. Pokazuje pasje, dążenia i zrealizowane marzenia ludzi zamieszkałych w małym mieście. „Oko Aja” ukazuje też miejsca, z których czerpać można inspiracje, natchnienie i wiedzę o otaczającym środowisku. Uczestnicy otrzymują kamerę, aparaty, dzięki partnerom projektu, korzystają również z własnego sprzętu. Zakup stabilizatora wykazanego w kosztach projektu, pozwoli profesjonalnie i efektywnie podnieść jakość filmów. W czterech strefach miasta podzielonych między uczestnikami powstają po 3 filmy w 3 różnych tematach: praca, kultura, pasja. Wcześniej eksperci przeprowadzają warsztaty i szkolenia. Wirtualny przewodnik Aj – link do powstałej strony internetowej zostanie zamieszczony na stronach miasta i globalnej sieci www. Na końcowym premierowym spotkaniu uczestnicy oraz goście /zaproszone osoby bezpośrednio występujące w filmach/ otrzymają koszulki z podobizną „Aja” oraz zostaną zaproszeni do stałej współpracy tworząc zintegrowaną grupę dziennikarzy i filmowców.

Budżet projektu: 8 752 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Mosiński Ośrodek Kultury

Miejscowość: Mosina

Ulica, nr domu i lokalu: Dworcowa 4

Kod pocztowy i Poczta: 62-050 Mosina

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Adres strony internetowej: http://www.kultura.gmina.pl

„Patrz AJ okiem” – opowieści wirtualnego „AJA”

Szosa Poznańska 4, 62-050 Mosina, Polska

Więcej