Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„MŁODZIEŻ MYŚLI, WSPÓŁPRACUJE, DZIAŁA” - 2012

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie

Cel:

Zdobycie przez młodzież wiedzy i umiejętności dotyczących diagnozowania potrzeb i problemów lokalnej społeczności; wystąpień publicznych oraz funkcjonowania w życiu społecznym sołectwa.

Odbiorcy projektu:

Beneficjenci – młodzież w wieku 16-19 lat, mieszkańcy miejscowości Radostków.
(z badań jakie przeprowadziliśmy wiemy, ze młodzież w tym przedziale wiekowym chętnie włączy się w planowane działania)
    nabór do projektu: informacja poprzez plakaty, informację na www GOK Mykanów, portale społecznościowe, oraz informacje od młodzieży zaangażowanej w przygotowanie projek

Opis projektu:

Projekt ma dać młodzieży umiejętności i narzędzia do tego aby ich głos zabrzmiał kompetentnie, wiarygodnie i rzetelnie; zintegrować i wzmocnić aktywną młodzież; umożliwić jej nauczenie się działania w grupie i jako grupa; dać jej profesjonalną wiedzę o tym jak komunikować się na forum lokalnym i prezentować swe pomysły, by były one dostrzeżone przez decydentów
Ze względu na trudność zaplanowanych działań, uczestnikami będą przede wszystkim osoby w wieku 16-19 lat, aktywne i zainteresowane swoim lokalnym środowiskiem.
W projekcie przewidujemy elementy, których realizatorami będzie młodzież: badanie środowiska lokalnego, postawienie diagnozy społecznej, opracowanie i zrealizowanie kampanii społecznej dot. problematyki lokalnej społeczności, prezentacja działań młodzieży na sesji rady gminy, przygotowanie wystawy fot. oraz spotkania integracyjnego dla mieszkańców wsi.
Młodzież otrzyma w projekcie wsparcie i dostęp do profesjonalnej wiedzy z zakresu praktyki badań społecznych, diagnozy, komunikacji społ., planowania kampanii społ., wystąpień publicznych. Efektami projektu będą: fotoesej, blog i prezentacja multimedialna, kampania społ., wystąpienie na forum Rady Gminy, spotkanie integracyjne z mieszkańcami.
W trakcie realizacji projektu młodzież będzie pracować w grupach jak i współpracować z grupami dorosłych: Stowarzyszeniem, OSP, Radą Gminy Mykanów, Radą Sołecką.
Dotacja zostanie przeznaczona na: promocję projektu, warsztaty edukacyjne dla młodzieży, przygotowanie fotoeseju oraz wystawy, realizację kampanii społ., realizację spotkania integracyjnego mieszkańców.
   

Budżet projektu: 10 820 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie

Miejscowość: Mykanów

Ulica, nr domu i lokalu: Samorządowa 1a

Kod pocztowy i Poczta: 42-233 Mykanów

Województwo: śląskie

Powiat: częstochowski

Adres strony internetowej: http://www.gokmykanow.pl

„MŁODZIEŻ MYŚLI, WSPÓŁPRACUJE, DZIAŁA”

Zielona 7, 42-233 Mykanów, Polska

Więcej