Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Poszukiwacze zaginionej chwili. - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Porozumienie dla Zielonki, Zielonka

Cel:

Utworzenie stałej ok. 10 osobowej grupy młodych ludzi, zainteresowanych dziennikarstwem filmowym i wyposażenie jej w kompetencje i możliwości samodzielnych działań w zakresie realizacji filmowej (od kręcenia do postprodukcji). Zrealizowanie pierwszej 15-minutowej Zieloneckiej Kroniki Filmowej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami aktywnymi – uczestnikami projektu będzie grupa licelaistów z Zielonki i okolic ucząca się w LO w Zielonce zamieszkała w Zielonce i w miejscowościach na wschód od Zielonki aż po Tłuszcz. Projekt będzie realizowany w miejscowości gdzie uczą się licealiści. Rekrutacja odbędzie się za pośrednictwem mediów szkolnych (radiowęzeł, gazetki).

Opis projektu:

W czasach gdy telefon komórkowy jest najprostszą formą przekazu twórczego, a najszybszą formą wymiany informacji stał się serwis YOUTUBE chcemy wykorzystać tkwiącą w tym zjawisku siłę do poszerzenia możliwości młodzieży, do jej integracji z „Małą ojczyzną”, do nauczenia jej świadomej realizacji działań twórczych, do kontaktu międzypokoleniowego. Do uchwycenia UCIEKAJĄCEJ CHWILI miejskiej historii. Chcemy zaproponować młodzieży stworzenie redakcji młodzieżowej Zieloneckiej Kroniki Filmowej. Chcemy analogicznie do kultowej Polskiej Kroniki Filmowej rozpocząć przygotowywanie kroniki o Zielonce. Chociaż nie w filmowym komentarzu rzeczywistości miejskiej tkwi sedno. Będzie to pretekst wychodzenia młodzieży z zieloneckiego liceum poza mury szkoły, wchodzenia w środowisko i w jego działania. W naszym działaniu chcemy współpracować zarówno z samorządem, jak i ze szkołami i Ośrodkiem Kultury, grupami nieformalnymi, seniorami, itp. Na początku zbierzemy młodzież zainteresowaną filmami, poszerzymy ich kompetencje w zakresie filmowania, zainteresujemy tematami, poprosimy aby opowiedzieli o swoim otoczeniu. Kiedy uświadomią sobie myśl, że kręcąc film telefonem, małą kamerką czy aparatem foto można opowiadać o swoim otoczeniu powołamy kolegium redakcyjne kroniki. Obejrzymy sobie Polskie Kroniki Filmowe i ruszymy w miasto. Młodzież nawiąże kontakt z partnerami, osobami…, aby dali nam znać co chcieliby pokazać w kronice. Powołana redakcja kroniki wyprodukuje pierwszą młodzieżową Zielonecką Kronikę Filmową, która – mamy nadzieję – stanie się elementem stałym krajobrazu medialnego miasta.

Budżet projektu: 12 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Porozumienie dla Zielonki, Zielonka

Miejscowość: Zielonka

Ulica, nr domu i lokalu: Przemysłowa 4a/62

Kod pocztowy i Poczta: 05-220 Zielonka

Województwo: mazowieckie

Powiat: wołomiński

Adres strony internetowej: http://spdz.prv.pl/

Poszukiwacze zaginionej chwili.

Przemysłowa 4A, 05-220 Zielonka, Polska

Więcej