Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Aktywni dla Społeczności - 2012

Realizowany przez:

Grupa nieformalna Pracownia Orange w Czerniejowie

Cel:

Celem projektu jest danie szansy 20-osobowej grupie młodzieży w wieku 13-17 lat z terenu Gminy Jabłonna na zrealizowanie własnego pomysłu dotyczącego zorganowania dla swojej społeczności lokalnej wydarzenia społeczno-kulturalnego. Celem jest również rozwinięcie ich umiejętności fotograficznych jako alternatywy spędzania wolnego czasu, a także umiejętności organizacyjnych.

Odbiorcy projektu:

20-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-17 lat z terenu Gminy Jabłonna, mieszkańcy gminy Jabłonna .

Rekrutować będziemy młodzież poprzez promocję projektu w internecie, plakaty a także spotkania prowadzone w szkołach gimnazjalnych na terenie naszej Gminy. osoby zainteresowane udziałem w projekcie będą zobowiązane wypełnić deklarację uczestnictwa w projekcie .

Opis projektu:

Projekt Aktywni dla Społeczności będzie możliwością nauki organizacji własnego przedsięwzięcia społecznego oraz zdiagnozowanie zasobów i potrzeb społeczności lokalnej dla 20 uczestników projektu. Młodzież będzie miała okazję w pierwszym etapie projektu rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne, lepiej poznać siebie, nauczy się budować grupę a także dowie się jak planować i organizować wydarzenia społeczne. Kolejnym etapem będą warsztaty fotograficzne, które pozwolą zdobyć wiedzę i umiejętności dotyczące tej dziedziny, ale również przygotują młodzież do wykonania własnych prac fotograficznych na wernisaż organizowany podczas wydarzenia zakończającego projektu. Kolejnym elementem będzie przygotowanie młodzieży do zdiagnozowanie swojego środowiska lokalnego poprzez grę o partycypacji społecznej, której celem jest zaproszenie mieszkańców do refleksji na temat własnych zasobów i potrzeb. Gra będzie również przeprowadzona podczas wydarzenia organizowanego na zakończenie działań projektu.

Wernisaż fotograficzny oraz gra o partycypacji społecznej maja być elementami skłaniającymi do refleksji jak ja widzę miejsce w którym żyję, jakie są jego mocne strony, z czego jestem dumny/a, co można wokół mnie zmienić i jaki mam na to wpływ?

Budżet projektu: 10 700 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna Pracownia Orange w Czerniejowie

Miejscowość: Czerniejów

Ulica, nr domu i lokalu: 176

Kod pocztowy i Poczta: 23-114 Jabłonna

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Aktywni dla Społeczności

Czerniejów 130, 23-114, Polska

Więcej