Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Siołkowicka tradycja sposobem na edukację młodzieży i jej dobry start we współczesność - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice

Cel:

Celem projektu jest edukacja młodzieży w zakresie poznawania własnego środowiska, rozwijanie tożsamości i świadomości aktywnego pielęgnowania lokalnego dziedzictwa oraz jego promocja. Poprzez zorganizowanie warsztatów wikliniarskich młodzież pozyska wiedzę o tradycjach, uczestnicząc w warsztatach fotograficznych, zajęciach w terenie i poszukując materiałów o miejscowości, a w efekcie końcowym projektując folder i kartki pocztowe dobrze pozna własne środowisko i przyczyni się do jego promocji

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie młodzież Gimnazjum Publicznego w Starych Siołkowicach w wieku od 13 do 16 lat. Rekrutacja odbędzie się poprzez rozmowy koordynatora projektu z młodzieżą i wychowawcami oraz za pomocą plakatów informujących o realizacji projektu. Gimnazjaliści mieszkają na terenie gminy Popielów i mają zapewniony dojazd autobusami PKS. Warsztaty będą prowadzone w dogodnym dla nich czasie, mając na uwadze powrót do domu autobusami do swoich miejscowości.

Opis projektu:

Celem projektu jest edukacja młodzieży w zakresie poznawania własnego środowiska, rozwijanie tożsamości i świadomości aktywnego pielęgnowania lokalnego dziedzictwa oraz jego promocja. Wielowiekową, niestety zanikającą tradycją miejscowości było wyplatanie wikliny. Poprzez warsztaty wikliniarskie, prowadzone przez fachowca w branży, młodzież pozyska wiedzę z zakresu wikliniarstwa, sama wykona ozdoby, pojemniki i kosze na kwiaty, które będą upiększały miejscowość. Poprzez warsztaty fotograficzne młodzież pozyska wiedzę w zakresie wykonywania i obróbki zdjęć cyfrowych. Uczestnicy warsztatów, pod okiem fachowca przygotują projekt kartek pocztowych oraz folderu o miejscowości. Uczestnicy (grupa około 20 uczniów miejscowego Gimnazjum w wieku od 13 do 16 lat) samodzielnie, pod kierunkiem koordynatora, zbierze materiały historyczne i informacyjne, które zostaną zamieszczone w folderze. Materiały te udostępni miejscowa biblioteka. Dotacja będzie wykorzystana na prowadzenie warsztatów wikliniarskich i fotograficznych oraz na wykonanie druku zaprojektowanych przez młodzież, kartek pocztowych i folderów, będących promocją miejscowości, a tym samym promocją działań młodzieży w swoim środowisku. Projekt pozwoli młodzieży na rozwijanie umiejętności działań na rzecz środowiska, wykorzystując tradycję i wartości kulturowe swojej miejscowości.

Budżet projektu: 7 000 zł

Dotacja: 5 800 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice

Miejscowość: Stare Siołkowice

Ulica, nr domu i lokalu: Michała 55

Kod pocztowy i Poczta: 46-083 Stare Siołkowice

Województwo: opolskie

Powiat: opolski

Adres strony internetowej: –

Siołkowicka tradycja sposobem na edukację młodzieży i jej dobry start we współczesność

Michała 32, 46-083 Stare Siołkowice, Polska

Więcej