Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Badaj wszechświat, bądź Wielkim Odkrywcą - 2012

Realizowany przez:

Fundacja Copernicus Project

Cel:

Młodzież pracując w grupie wraz z rodzicami przy wsparciu moderatorów przygotuje małe eksperymenty, które zostaną wyniesione do granic atmosfery przy pomocy balonu stratosferycznego. Po zakończeniu misji, kapsułki z eksperymentami powrócą do uczestników projektu. Dane z poszczególnych eksperymentów zostaną przeanalizowane, a także zaprezentowane podczas wystawy zdjęć: Mój Dom Widziany z Kosmosu.

Odbiorcy projektu:

Projekt realizowany będzie wśród młodzieży szkolnej w przedziale wieku 13 – 19 lat, z miejscowości Przysiek, Rozgarty oraz Górsk. Rekrutacja odbędzie się na podstawie zgłoszeń uczniów oraz rekomendacji nauczycieli. Planowane są spotkania informacyjne w pierwszej fazie projektu. Młodzież na spotkania docierała będzie pieszo ze względu na bliskie odległości między sąsiednimi miejscowościami.

Opis projektu:

Projekt „Badaj wszechświat, bądź Wielkim Odkrywcą” ma na celu przygotowanie przez młodzież pracującą w grupach, małych, mieszczących się we wnętrzu piłeczki pingpongowej eksperymentów. Następnie wyniesienie ich za pomocą balonu stratosferycznego do granic atmosfery.
Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat, których wspierać będą rodzice i moderatorzy. W związku z tym zaplanowaliśmy szereg działań takich jak spotkania i warsztaty. Uczestnicy poprzez aktywną, twórczą pracę (opracowanie koncepcji eksperymentu) staną się bezpośrednimi realizatorami projektu. W ramach warsztatów, każdy uczeń samodzielnie zrealizuje eksperyment, który następnie zostanie wysłany do wyższych warstw atmosfery. Po jego odzyskaniu młodzież dokona analizy wyników oraz zestawi je i zaprezentuje podczas wystawy fotograficznej „Mój Dom Widziany z Kosmosu”. Rezultatem przeprowadzonego projektu będzie podwyższenie kompetencji uczestników, redukcja poczucia wykluczenia społecznego oraz ułatwienie dostępu do ciekawych projektów. Duży nacisk kładziemy na pracę w grupach. Projekt ma dać szansę młodzieży z małego ośrodka poczuć się prawdziwymi badaczami, odkrywcami, przed którymi nie ma żadnych barier w zdobywaniu wiedzy. Naszym celem jest bezpośrednie zaangażowanie uczniów, rodziców oraz nauczycieli w tematykę przestrzeni kosmicznej. Dotacja zostanie przeznaczona na przygotowanie projektu, jego rozpropagowanie wśród młodzieży, przeprowadzenie samej misji balonu stratosferycznego oraz wystawy fotografii środowiska lokalnego widzianego z kosmosu.

Budżet projektu: 9 835 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Copernicus Project

Miejscowość: Rozgarty

Ulica, nr domu i lokalu: Sarnia 12b

Kod pocztowy i Poczta: 87-134 Zławieś Wielka

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: toruński

Adres strony internetowej: http://www.copernicus-project.org

Badaj wszechświat, bądź Wielkim Odkrywcą

Toruńska 31, 87-134 Stary Toruń, Polska

Więcej