Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z innej bajki. Opowieść ze świata, który zniknął. Zderzenia. - 2008

Realizowany przez:

Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim

Cel:

Rozwój aktywności społecznej młodzieży i jej zainteresowań poprzez udział w warsztatach artystycznych, rozwój wiedzy o dziedzictwie kulturowym regionu, jego społeczeństwie, przygotowanie do aktywnego udziału w kulturze i życiu społecznym miasta, zapoznanie z metodami promocji swojego regionu.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie 12-osobowa grupa młodzieży górowskich szkół ponadpodstawowych w wieku 13 – 18 lat. Nabór uczestników projektu zostanie ogłoszony na plakatach rozwieszonych w mieście na słupach ogłoszeniowych, w szkołach, na tablicach informacyjnych w urzędach. Informacja o naborze pojawi się w lokalnej prasie i radio.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwój aktywności społecznej młodzieży i jej zainteresowań poprzez udział w warsztatach artystycznych oraz pogłębienie wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Uczestnikami będzie 12-osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Podczas projektu powstanie wizualna opowieść o lokalnej społeczności, zamieszkującej kiedyś “wymarłe tereny”, a dziś wioski położone na terenie gminy Górowo Iławeckim. W tym celu będą organizowane rajdy rowerowe oraz wyprawy piesze i samochodowe do tych miejsc, młodzież odszuka dawnych mieszkańców lub ich sąsiadów z innych, istniejących jeszcze osad, przeprowadzi wywiady z nimi. Na podstawie zebranych opowieści powstanie film i fotografie – metaforyczne zaludnianie – zasiedlenie na nowo. Na koniec odbędzie się projekcja filmu przy udziale dawnych mieszkańców, wystawa zdjęć (zostanie zakupiony aparat fotograficzny). W ramach projektu odbędą się także cykliczne zajęcia warsztatowe, a ich uczestnicy będą mogli rozwijać różne talenty (filmowe, modelarskie, plastyczne, fotograficzne). Efektem tych działań będzie makieta nieistniejących już dziś charakterystycznych budynków Górowa Ił. (z piernika) i makieta miasto XXI wieku (z makulatury) – miasto marzeń, kronika projektu – album w technice scrapbooking, pocztówka zaprojektowana przez młodzież techniką digitalscrapbooking. Odbedą się: warsztaty scrapbooking, rzeźbiarskie, warsztaty fotograficzne, młodzież pozna podstawy grafiki komputerowej (zostaną zakupione materiały na zajęcia oraz wydane pocztówki). Młodzież samodzielnie przygotuje warsztaty dla przedszkolaków.

Budżet projektu: 9 926 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim

Miejscowość: Górowo Iławeckie

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 26

Kod pocztowy i Poczta: 11-220 Górowo Iławeckie

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: bartoszycki

Adres strony internetowej: http://

Z innej bajki. Opowieść ze świata, który zniknął. Zderzenia.

9, Tadeusza Kościuszki, 11-220 Górowo Iławeckie, Polska

Więcej