Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Grunt to samodzielność-nabycie praktycznych umiejętności kulinarnych - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pomocy i Wspierania Rozwoju Niepełnosprawnych – „Szansa”

Cel:

Rozwijanie umiejętności przydatnych w codziennym życiu- pisanie pism do instytucji, wdrażanie do odpowiedzialności za wykonywanie przydzielonych zadań. Nabycie wiedzy i umiejętności wykonania dekoracyjnych ciast, potraw,przekąsek. Wyrównanie szans młodzieży niepełnosprawnej pochodzącej ze wsi na usamodzielnienie się i radzenie sobie w życiu codziennym.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie młodzież w wieku 16 do 19 lat upośledzona w stopniu umiarkowanym- uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kęble. Rekrutacja z uczniów mieszkających w internacie. Kryterium rekrutacji to predyspozycje indywidualne uczniów do tematyki projektu (opinia wychowawcy)oraz zgłoszenie przez daną osobę chęci uczestnictwa w proponowanych zajęciach (aktywnym spędzaniu czasu popołudniowego).

Opis projektu:

Realizacja projektu ma aktywizować młodzież niepełnosprawną ze środowiska wiejskiego do podejmowania działań w środowisku szkolnym i lokalnym. Dzięki życzliwości dyrekcji ośrodka udostępniona zostanie pracownia gospodarcza gdzie jest dostęp do sprzętu kuchennego. W ramach projektu będzie 10 spotkań warsztatowych z zakresu pieczenia ciasta,przygotowania surówek i sałatek. Systematyczne zajęcia sprawią, że młodzież nauczy się przygotowania prostych, efektownych potraw, które będą sprzedawane społeczności szkolnej lub lokalnej. Na początku uczestnicy zgromadzą przepisy, które je zainteresują -powstanie książka kucharska. Następnie sporządzą pismo do kilku lokalnych restauracji z prośbą o możliwość obejrzenia zaplecza oraz pracy kucharzy. Zorganizowany zostanie wyjazd do tych które odpowiedzą na prośbę (degustacja dań profesjonalnie przygotowanych). Uczestnicy opracują listę potrzebnych produktów dokonają zakupów, w tym drobny sprzęt kuchenny, tak aby podczas warsztatów wszyscy mogli aktywnie w nich brać udział. W ramach promocji projektu planujemy zorganizować stoisko na lokalnej imprezie „Dni Wąwolnicy” jak również podczas Targów Pracy w Puławach. Za zgromadzone fundusze młodzież zorganizuje na zakończenie spotkań wyjazd do wybranej restauracji na wymarzony posiłek. Również w ramach świętowania projektu, zostaną zaproszeni rodzice, na słodki poczęstunek. Należy zaznaczyć, że umiejętności zdobyte młodzież wykorzysta w domach rodzinnych, co w znaczny sposób odciąży rodziców.Efektem długofalowym będzie powstanie klubu kuchcików.

Budżet projektu: 5 444 zł

Dotacja: 3 900 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Pomocy i Wspierania Rozwoju Niepełnosprawnych – „Szansa”

Miejscowość: Kębło

Ulica, nr domu i lokalu: Kębło 7

Kod pocztowy i Poczta: 24-160 Wąwolnica

Województwo: lubelskie

Powiat: puławski

Adres strony internetowej: http://zsosw.net.pulawy.pl

Grunt to samodzielność-nabycie praktycznych umiejętności kulinarnych

Kębło 12, 24-160, Polska

Więcej