Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Ale wiocha-tu zostanę!” - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi 'Jasiek’

Cel:

Celem projektu jest poszukiwanie nowych możliwości pracy w swojej okolicy z wykorzystaniem istniejących udogodnień, np istniejący gród rycerski. Jak również przybliżenie młodzieży zapomnianych zawodów i rozwijanie własnych pasji i zainteresowań poprzez np. taniec. Ważnym zadaniem będzie również nauczenie ich analizowania swoich mocnych i słabych stron oraz ich wpływu na środowisko lokalne, jak również doskonalenie umiejętność współpracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Grupą odbiorców jest młodzież mieszkająca w gminie Byczyna, w wieku 13-16 lat. Rekrutacja odbędzie się poprzez ogłoszenie informacji o projekcie w Zespole Szkół Gimnazjalnym, Licealnym i Zawodowym, w której uczy się młodzież, na stronie internetowej wsi oraz na wiejskiej tablicy informacyjnej.

Opis projektu:

Projekt ma na celu zaktywizowanie młodzieży do działania na rzecz swojego środowiska. Uczestniczyć w nim będzie młodzież w wieku od 13 do 16 ZSG,LiZ w Byczynie. Celem projektu jest poznanie ginących zawodów oraz tańca średniowiecznego i umiejętne wykorzystanie tego w dalszym życiu, ponieważ w okolicy Byczyny znajduje się rycerski gród, który może być ich miejscem pracy. Efektem tych działań będą ozdoby z poroża, wyhaftowane koszule strojów ludowych, pokaz tańca na jarmarku oraz folder w nakładzie 50 sztuk pod tytułem „Ale wiocha tu zostanę”. Chcemy aby młodzież zaangażowała się w poszukiwanie sojuszników pomocnych przy realizacji projektu,np rycerzy z grodu w Biskupicach, dziennikarzy, rodziców, nauczycieli. Uczniowie będą brać udział w warsztatach, spotkaniach, wyjadą do muzeum w Gołuchowie, gdzie znajduje się wystawa myślistwa. Młodzież będzie miała warsztaty z rękodzieła z wykorzystaniem poroża w ramach, których pozna gatunki zwierząt jeleniowatych i bydła rogatego. Dowie się o technologii wyrobu przedmiotów i ich przeznaczeniu, o narzędziach, obróbce, technikach. Kolejne warsztaty poświęcone będą regionalnemu haftowi – śląskiemu, w ramach których poznają charakterystyczne ściegi, odpowiednie materiały do wyrobu -nici, igły, len. Miejsca, w których zachowały się unikaty. Młodzież będzie miała również zajęcia na grodzie rycerskim gdzie zapozna się ze skórnictwem. Następnie będą mieli cykl warsztatów tanecznych, na których nauczą się tańca średniowiecznego Ostatnim zadaniem młodzieży będzie przygotowanie folderu informującego o podjętych działaniach w projekcie

Budżet projektu: 8 540 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi 'Jasiek’

Miejscowość: Jaśkowice

Ulica, nr domu i lokalu: Jaśkowice 16

Kod pocztowy i Poczta: 46-220 Jaśkowice

Województwo: opolskie

Powiat: kluczborski

Adres strony internetowej: –

„Ale wiocha-tu zostanę!”

Jaśkowice 2, 46-220, Polska

Więcej