Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pomysł na życie – od wizji do działania. - 2012

Realizowany przez:

Mazurska Fundacja Pogoda Dzieciom w Orzyszu

Cel:

Młodzież, korzystając z wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie warsztatów, samodzielnie bada zasoby środowska lokalnego. Młodzież poznaje „Orzyszan sukcesu”, dzieki cyklowi spotkań oraz bezpośrednim wywiadom z ciekawymi ludźmi. Uczniowie posiądą umiejętność pisania projektów oraz wiedzę na temat programów, w ramach których mogą samodzielnie realizować swoje pomysły.

Odbiorcy projektu:

Bezpośredni odbiorcy to grupa 30 uczniów gimnazjum w Orzyszu (13-15 lat), a także uczestnicy otwartych spotkań z cyklu „Orzyszanin sukcesu”(ok. 40os).
Rekrutacja będzie efektem kampanii promującej projekt w szkole (ogłoszenia, plakaty, informacja na stronie internetowej szkoły). Zaangażowane zostaną osoby na zasadzie dobrowolnego zgłoszenia.

Opis projektu:

Celem głównym jest poznawanie środowiska lokalnego, odkrywanie siebie oraz budowanie nowych znajomości i relacji przez 30 osobową grupę uczniów Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu, w wieku od 13 do 15 lat, poprzez współpracę ze starszymi mieszkańcami Orzysza, których można nazwać „ludźmi sukcesu” a także poprzez cykl warsztatów z profesjonalistami oraz współpracę z mediami lokalnymi, w okresie od 01.01.2013 do 15.07.2013 a także kontynuacja działań poprzez stworzenie „grafiku możliwości” i kontynuację cyklu spotkań „Orzyszanin sukcesu” .
Bezpośrednimi uczestnikami projektu jest grupa 30 uczniów Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu oraz 2 opiekunów i 3 instruktorów prowadzących warsztaty. Pośrednio efekty projektu dotyczą całej społeczności Orzysza oraz wszystkich uczniów gimnazjum. Dzięki realizacji projektu młodzież uczy się diagnozować zasoby i możliwości środowiska lokalnego. Projekt stwarza znakomite warunki do integracji międzypokoleniowej.
Planowane działania to:
– działania edukacyjne: cykl warsztatów z dziennikarzem, cykl warsztatów z psychologiem, , warsztaty z animatorem kultury,
-działania ” w terenie”: samodzielna praca uczniów polegająca na stworzeniu „grafiku możliwości” , zawierającego ofertę zajęć dla młodzieży- wywiady, rozmowy z liderami
– cykl spotkań „Orzyszanin sukcesu” – organizacja otwartych spotkań z ciekawymi ludźmi
-działania „w kadrze” – efekt film pt. „Pomysł na życie”

Budżet projektu: 9 738 zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Mazurska Fundacja Pogoda Dzieciom w Orzyszu

Miejscowość: Orzysz

Ulica, nr domu i lokalu: Osiedle Robotnicze 13/5

Kod pocztowy i Poczta: 12-250 Orzysz

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: piski

Adres strony internetowej: –

Pomysł na życie – od wizji do działania.

Rynek 3, 12-250 Orzysz, Polska

Więcej