Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia Odkrytych Możliwości - 2012

Realizowany przez:

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzcielu

Cel:

Zwiększenie umiejętności w zakresie samodzielnego, twórczego i rozwijającego planowania organizowania wolnego czasu, podejmowania inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego i ukształtowanie aktywnych postaw przez grupę młodzieży z terenu Gminy Trzciel z poziomu niskiego do wysokiego w czasie 6 miesięcy.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to młodzież ucząca się w Gimnazjum w Brójcach w wieku 13-15 lat. Młodzież należąca do grupy inicjatywnej przygotuje plakaty informujące o możliwości wzięcia udziału w projekcie. Pod kierunkiem koordynatora zorganizują tzw. dyżur projektowy gdzie w wyznaczonym miejscu i czasie będzie udzielana przez koordynatora informacja dla potencjalnych uczestników i rodziców.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież poszukiwać będzie wyjątkowych miejsc i związanych z nimi często też wyjątkowych losów ludzi mieszkających na ich terenie a często nieznanych. Rozpoczniemy od zintegrowania grupy realizującej projekt a następnie prowadzenie wielu rozmów z sąsiadami i znajomymi. Tak zebrane informacje nanoszą na specjalną mapę i wyruszają poznać miejsca, ciekawe osoby oraz ich losy. Zebranymi informacjami dzielą się z rówieśnikami i wspólnie wybierają miejsce, które ich szczególnie interesuje, jest zarówno ciekawe jak i trochę zapomniane. To miejsce biorą w opiekę i starają się je na nowo przypomnieć lokalnej społeczności. W tym celu podejmują prace porządkowe i szukają opowieści związanych z tym miejscem. Historie te opowiedziane zostają spisane i wydane w formie foldera i umieszczone na specjalnie powstałej stronie www. Przez odkrywanie, poznawanie, stawianie pytań i słuchanie będą potrafili zachować i przekazać innym zdobytą wiedzę. Poznając wyjątkowe miejsca, losy ludzi, często wplecione w wydarzenia historii będą kształtowali własne różne umiejętności – od zbierania informacji, rozmawiania z dorosłymi, konstruowania opowieści w sposób słowny i plastyczny, aż do prezentowania samego siebie i efektów swojej pracy. To odkrywanie miejsc, losów ludzi stanie się polem nauki: przeprowadzania wywiadów, robienia zdjęć, spotkań z ludźmi, organizowania wolnego czasu i umiejętności społecznych. Dzięki tej pracy zdobędziemy umiejętności, które ułatwią nam naukę w szkole i start w dorosłe życie. Dotacja – zakup sprzętu foto, dyktafonu, warsztaty, wyżywienia i wyjazdy.

Budżet projektu: 13 800 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzcielu

Miejscowość: Trzciel

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 21

Kod pocztowy i Poczta: 66-320 Trzciel

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Akademia Odkrytych Możliwości

Grunwaldzka 1, 66-320 Trzciel, Polska

Więcej