Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia Młodej Generacji - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kalwaria ART

Cel:

Podniesienie aktywności społecznej młodych ludzi; zwiększenie ich szans na rynku pracy, poprzez prace nad własną autoprezentacją, kompetencjami miękkimi i przybliżenie zasad tego rynku; kształtowanie umiejętności liderskich i menadżerskich, dzięki udziale w procesie organizacji imprezy kulturalnej oraz warsztatach; wykształcenie nawyków działalności społecznej – postawy świadomego i obywatela.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio grupa 20 osób, w wieku 13-19 lat, mieszkańcy Gminy Kalwaria Zebrzyd. Na chwilę obecną w przygotowanie projektu zaangażowało się 15 osób, zostanie również przeprowadzona rekrutacja, która pozwoli nam pozyskać dodatkowe 5 osób. Pośrednio grupa ok. 300 osób – uczestnicy imprezy podsumowującej; przedstawiciele lokalnych organizacji i instytucji; internauci, korzystający z materiałów.

Opis projektu:

Głównym celem projektu Akademia Młodej Generacj jest wzrost aktywności społecznej młodych ludzi oraz zwiększenie ich szans na rynku pracy, poprzez prace nad własną autoprezentacją, kompetencjami miękkimi, kształtowanie umiejętności liderskich i menadżerskich. Uczestnicy bezpośredni to grupa 20 uczniów lokalnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w wieku 13-19 lat. Projekt polega na serii warsztatów rozwijajacych młodych ludzi, jego zwieńczeniem będzie impreza kulturalna zrealizowana przez uczestników spotkań. Bieżące efekty i materiały z warszttaów będą zamieszczane na stronie internetowej, która będzie platformą wymiany doświadczeń, a także dokumnetacją projektu. Ponadto wiedza z warsztatów na bieżąco będzie wykorzystywana przez uczestników do planowania imprezy kulturalnej. Warsztaty będą okazją do integracji młodzieży, wymiany pomyslów, a także miejscem inspirujących spotkań z ludzmi powiązanymi z działalnością pozarządową, samorządową, trenerską, kulturalną itp. Pobudzi to młodych ludzi do zabierania głosu w sprawach na które mają wpływ, dyskutowania o problemach i poszukiwania alternatywnych rozwiązań, kreatywnych pomysłów na życie.

Budżet projektu: 10 150 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kalwaria ART

Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska

Ulica, nr domu i lokalu: Weissa 1/3

Kod pocztowy i Poczta: 34-130Kalwaria Zebrzydowska

Województwo: małopolskie

Powiat: wadowicki

Adres strony internetowej: http://www.kalwaria.art.pl

Akademia Młodej Generacji

Kalwaria Zebrzydowska 86, 34-130, Polska

Więcej