Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

praprazmow.pl – Internetowe Muzeum Regionalne Ziemi Prażmowskiej - 2012

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów

Cel:

1. Stworzenie możliwości do wszechstronnego rozwoju zainteresowań uczniów oraz przygotowanie ich do aktywnego i świadomego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.
2. Podniesienie świadomości historycznej regionu oraz wzmocnienie tożsamości lokalnej poprzez zaangażowanie możliwie największej liczby uczniów, a pośrednio ich rodzin do współtworzenia portalu praprażmów.pl.
3. Stworzenie popularnego źródła wiedzy historycznej poprzez odkrywanie i opisywanie historii regionu.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi uczestnikami projektu, będzie młodzież gimnazjalna z klas I-III. Chętni uczestnicy będą zgłaszali się do osób prowadzących biblioteki w danej szkole. Spotkania będą organizowane w szkołach po lekcjach, aby nie było potrzeby dodatkowych dojazdów.

Opis projektu:

Praprażmów.pl-Internetowe Muzeum Ziemi Prażmowskiej to Projekt edukacyjny, prowadzony w celu popularyzacji dziedzictwa historycznego i kulturowego regionu Prażmowa. Koordynatorem głównym Projektu będzie Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów który będzie odpowiedzialny za efekty dydaktyczne. Projekt będzie realizowany w ścisłej współpracy z osobami pracującymi w bibliotece szkolnej oraz nauczycielami gminnych gimnazjów. Uczniowie podzieleni na 10-osobowe zespoły tematyczne w każdej szkole będą odpowiedzialni za zbieranie materiałów oraz ich selekcje i przygotowanie do publikacji. Każdy zespół będzie odpowiedzialny za opis wydarzeń z .innego okresu historycznego(np. XIX w., II Wojna Światowa, PRL) lub historii związanych z konkretnymi obiektami (np. cmentarz, dworki, itp.). Grupy projektowe odbędą spotkania z instruktorem, który pomoże im stworzyć stronę internetową i zamieszczać na niej materiały. Młodzież będzie spotykała się w szkolnych bibliotekach, a raz w miesiącu w bibliotece gminnej. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup skanera, aparatu, wykup hostingu, ram aluminiowych oraz na wynagrodzenie instruktora. Koordynatorzy ze szkół i biblioteki, będą pracować nieodpłatnie. Potrzebne art. biurowe zostaną udostępnione nieodpłatnie przez Bibliotekę. Powstanie stała ekspozycja z przekazanych archiwaliów oraz portal o historii ziemi prażmowskiej, który stanie się swoistą przestrzenią łączenia tradycji z nowoczesnością, oraz integracji międzypokoleniowej. Projekt będzie kontynuowany, strona będzie systematycznie aktualizowana.

Budżet projektu: 5 500 zł

Dotacja: 4 400 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów

Miejscowość: Prażmów

Ulica, nr domu i lokalu: F.Ryxa 72

Kod pocztowy i Poczta: 05-505 Prażmów

Województwo: mazowieckie

Powiat: piaseczyński

Adres strony internetowej: –

praprazmow.pl – Internetowe Muzeum Regionalne Ziemi Prażmowskiej

Czołchańskiego 2, 05-505 Prażmów, Polska

Więcej