Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Magia teatru - 2012

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach

Cel:

Celem projektu jest przygotowanie i wystawienie przed publicznością autorskiego spektaklu uwzględniającego wiedzę i umiejętności zdobyte podczas warsztatów przeprowadzonych z profesjonalnym aktorem. Cele pośrednie wynikające z głównego założenia to autopromocja działań podjętych przez uczniów, rozwinięcie umiejętności aktorskich, pogłębianie wiedzy i dzielenie się nią z innymi.

Odbiorcy projektu:

Grupę odbiorców stanowią uczniowie w wieku gimnazjalnym (14, 15 i 16 lat), są to osoby, które dowiedziały się o możliwości stworzenia projektu i zgłosiły do GOK-u swoją chęć udziału oraz pomysły.

Opis projektu:

Projekt poświęcony jest głównie rozwojowi młodych ludzi, którzy pragną pogłębiać wiedzę i umiejętności w dziedzinie aktorstwa, scenografii i dziennikarstwa. Młodzież chce podnieść poziom swoich działań teatralnych i wypromować je wśród mieszkańców gminy. Ponadto uczniowie chcą mieć wpływ na to, jakie wydarzenia kulturalne są realizowane w najbliższych im placówkach. W tym celu młodzież zaplanowała udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora, czynnie działającego na scenie i mającego już doświadczenie w pracy z młodzieżą. Pogłębieniu umiejętności zdobytych na tym spotkaniu służyłaby z kolei lekcja teatralna, którą sami poprowadziliby wśród rówieśników z innej szkoły. Tam zaprezentowaliby etiudy opracowane pod okiem aktora. Kolejnym działaniem byłby wyjazd do teatru i obejrzenie sztuki przygotowanej przez profesjonalnych aktorów. Po powrocie uczniowie omówiliby grę aktorską i przygotowali recenzję sztuki. Następnym krokiem byłoby opracowanie pod okiem plastyka scenografii do przedstawienia, które stanowiłoby finał projektu. Ważnym zadaniem młodzieży w czasie trwania przedsięwzięcia byłaby stała promocja jej działań w środowisku, od tego bowiem zależałaby frekwencja na spektaklu. Oprócz wykonywania plakatów i ulotek, uczestnicy dokumentowaliby swą działalność poprzez fotografie i artykuły zamieszczane na założonej specjalnie w tym celu stronie internetowej. W tym czasie systematycznie uczestniczyliby także w spotkaniach o charakterze integracyjnym i warsztatowym, podczas których napisaliby scenariusz i przygotowywaliby swój finałowy spektakl.

Budżet projektu: 8 847 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach

Miejscowość: Rokiciny-Kolonia

Ulica, nr domu i lokalu: Sienkiewicza

Kod pocztowy i Poczta: 97-221 Rokiciny

Województwo: łódzkie

Powiat: tomaszowski

Adres strony internetowej: –

Magia teatru

Tomaszowska 13A, 97-221 Rokiciny-Kolonia, Polska

Więcej