Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

MŁODY INŻYNIER 2013 - 2012

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu

Cel:

zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych oraz poprawa jakości życia i wiedzy młodzieży z terenu gminy m.in poprzez wyrównywanie szans edukacyjnych pomiędzy dziećmi z terenów wiejskich a dziećmi z miast;poprzez określony program warsztatów będą ukierunkowywane do zespołowej pracy przy realizacji projektów zadaniowych;będą pobudzane i inspirowane do wytężonej kreatywności i celowości działania

Odbiorcy projektu:

Grupa składać się będzie z dwunastoosobowej grupy(uczniów gimnazjum) w wiekuod 13do16 lat. Rekrutacja będzie prowadzona na bazie gimnazjum decyduje kolejnośc zgłoszeń. Warsztaty odbywac się będą Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu.

Opis projektu:

Projekt dotyczy realizacji warsztatów z klockami Lego Mindstorms Education.Członkami grupy będzie młodzież powyżej trzynastego roku życia (za zgodą rodziców). Celem zajęć jest przede wszystkim zainteresowanie młodzieży tematyką zagadnień związanych z robotyką, mechaniką i mechatroniką oraz rozszerzanie podstawowej wiedzy z matematyki, fizyki i informatyki; zachęcenie do kontynuacji nauki na kierunkach technicznych;wyrównywanie szans edukacyjnych pomiędzy dziećmi z terenów wiejskich a dziećmi z miast,a także próba odwrócenia uwagi od wszechogarniającej nudy, która niejednokrotnie przyczynia się do głupich pomysłów i zachowań (narkotyki, alkohol, konflikt z prawem).Ponad to, uczestnicy warsztatów będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania, uczyć się kreatywności, pracy w zespole i pokonywania pojawiających się problemów wynikających z realizowanych projektów.Zajęcia prowadzone będą w formie zespołowej- będzie to grupa 12 uczniów a zajęcia odbywac się będą raz w tygodniu przez 2 godz. w okresie 6 m-cy. Będzie to podstawa udanych zajęć edukacyjnych, w trakcie których kształcić będą nie tylko kompetencje z nauk ścisłych, ale również umiejętności społeczne. Nad pracą młodych konstruktorów czuwać będzie doświadczony i wykwalifikowany instruktor o wykształceniu inż. automatyki i robotyki, zawodowo zajmujący się serwisem najnowocześniejszej przemysłowej automatyki i robotyki.

Budżet projektu: 8 660 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu

Miejscowość: Pcim

Ulica, nr domu i lokalu: 563

Kod pocztowy i Poczta: 32-432 Pcim

Województwo: małopolskie

Powiat: myślenicki

Adres strony internetowej: http://www.kliszczacy.pl

MŁODY INŻYNIER 2013

Pcim 1176, 32-432, Polska

Więcej