Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie odejdą w niepamięć - 2012

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Bądkowie

Cel:

Projekt zgodnie z ideą RS wskazując sposób na nudę, pozwala rozbudzać postawy aktywności i współdziałania ,odchodzenia od powszechnej postawy JA na rzecz MY.
Poszukując wspólnie osób zasłużonych , bohaterów ich biogramów i książki, będą mogli nauczyć się wielu przydatnych na co dzień umiejętności, wiary w siebie i zrozumienia, że razem można łatwiej osiągać sukces. Tym widocznym w środowisku sukcesem, jaki sobie stawiają, ma być ich prawdziwa książka z biogramami.To trudne, ale możliwe.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu młodzież gimnazjalna (13-16 lat), możliwy udział kilku licealistów. Większość uczestniczyła w 1-2 projektach RS., ok. 1/3 nowi. Młodzież pochodzi z 30 gminnych wsi. Rekrutacja – plakaty RS, strony internetowe GOK i szkoły, informacje o projekcie dla rodziców na wywiadówce. Zajęcia w GOK-u i cześc. w gimnazjum będą w soboty i ferie.

Opis projektu:

Historia to trudna dziedzina wiedzy, a poznawanie dziejów lokalnych z braku podręczników i specjalistów jeszcze trudniejsze. Ale jeśli młodzież znajdzie kogoś, kto pozwoli im dostrzec, że historię tworzyli nie tylko wielcy ludzie znani z podręczników, ale także mieszkańcy ich małych wsi, często ich dziadkowie i krewni, wówczas znajdziemy liczną grupę młodych ludzi gotowych to odkrywać i opisywać. Wprawdzie efektem końcowym ma być ich publikacja książkowa zawierajaca około 80 biogramów, to jednak celem nie będzie sama książka, ale stwarzanie okazji do odkrywania przez samą młodzież wielości dróg i możliwości poszukiwania i wyboru działań mogących ją do tego doprowadzić, Środki z Fundacji będą na te działania przeznaczone.
Zakładane działania: Poszukiwanie osób zasłużonych dla gminy, opisanie w biogramach życia i czynów bohaterów ich książki. Biogramy będą posyłane do druku w „Gazecie Pomorskiej” i zamieszczane w Regiopedii, a informacje o projekcie na stronie GOK i gimnazjum. Nowi uczestnicy na warsztatach i zajęciach w: bibliotece, w pracowni informatycznej, na zajęciach wyjazdowych (archiwa, muzea, wydawnictwo, cmentarze) i w wywiadach poznają zasady wyszukiwania informacji i pisania biogramów, i przygotują publikację do druku. W ewaluacji projektu zorganizują: spotkanie z rodzicami i partneram połączone z oklicznościową wystawą w Gminnej Bibliotece i promocją ich książki. Uczestnicy projektu powinni zdobyć szereg umiejętności, które będą im przydatne w gimnazjum oraz na dalszych etapach edukacji, a także komunikowania się z ludźmi i instytucjami.

Budżet projektu: 9 300 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Bądkowie

Miejscowość: Bądkowo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Włocławska 30

Kod pocztowy i Poczta: 87-704 Bądkowo

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: aleksandrowski

Nie odejdą w niepamięć

Kujawska 3, 87-704 Bądkowo, Polska

Więcej