Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Odkrywców - 2007

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Mikołaja Reja w Nagłowicach

Cel:

Celem projektu jest osiągnięcie umiejętności tworzenia i zarządzania projektem, konstruowania wniosków, budowanie partnerstw lokalnych, doskonalenie umiejętności pracy w grupie, włączenie do projektu członków OSP z 5 sołectw, zrealizowanie 2 wycieczek, zorganizowanie 3 szkoleń, 2 prelekcji, 3 konferencji, 5 pogadanek, wzbogacenie oferty zajęć pozalekcyjnych i ich atrakcyjności.

Odbiorcy projektu:

młodzież gminy Nagłowice – uczniowie Gimnazjum im. M. Reja i Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie oraz mieszkańcy gminy Nagłowice. Rekrutacja wśród uczestników zajęć pozalekcyjnych z przedmiotów matematyczno–przyrodniczych, którzy zostaną zwycięzcami konkursu ogłoszonego w ramach projektu. Oni dobierają sobie „ekipy badaczy”.

Opis projektu:

Celem projektu jest pogłębianie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, zdobywanej samodzielnie i w grupie w wyniku prowadzonych pomiarów, doświadczeń i obserwacji. Rozbudzenie zainteresowań, chęci współpracy, zaszczepienie i rozbudzenie pasji odkrywcy, naukowca wśród osób biorących udział w projekcie, jak też pozostałej społeczności szkolnej, a przede wszystkim, umożliwienie młodzieży z rodzin ubogich i patologicznych uczestnictwa w realizacji ważnego zadania z możliwością korzystania z wszystkich dostępnych pomocy. Zaplanowane działania to: wyłonienie osób chętnych do realizacji projektu, poprzez ogłoszenie konkursu na najciekawsze doświadczenie; organizowanie raz w tygodniu spotkań, na których młodzi ludzie będą zgłębiają tajniki nauk ścisłych poprzez różnego rodzaju badania i doświadczenia, (każdy z uczestników przy pomocy nauczyciela może samodzielnie bądź w grupie zaplanować doświadczenie (badanie) i je przeprowadzić); codziennie uczniowie przeprowadzają pomiary meteorologiczne w stacji pogody, która znajduje się na terenie szkoły, a wyniki pomiarów będą zamieszczają na stronie internetowej szkoły; zorganizowanie wycieczki do Instytutu Fizyki w Kielcach w celu dokładniejszego zaznajomienia się młodzieży z tajnikami fizyki. Spodziewane efekty: uczniowie poszerzają swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, uczą się współpracy w grupie, systematyczności oraz nabierają większej pewności siebie.

Budżet projektu: 15 261,00 zł

Dotacja: 6 900,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. Mikołaja Reja w Nagłowicach

Miejscowość: Nagłowice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Mikołaja Reja 40

Kod pocztowy i Poczta: 28-362 Nagłowice

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: jędrzejowski

Adres strony internetowej: –

Klub Odkrywców

Mikołaja Reja 5, 28-362 Nagłowice, Polska

Więcej