Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zaanimuj swój świat - 2012

Realizowany przez:

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej.

Cel:

Dzięki projektowi młodzież ma pobudzić się do funkcjonowania w środowisku lokalnym, chcemy wykształcić młodych animatorów czasu wolnego.uczestnicy zdobędą nowe umiejętności oraz wiadomości, które pomogą im w przyszłości uzyskać satysfakcjonujące zajęcie. Wspólne wyremontowanie miejsca spotkań – integracja poprzez wspólne działanie w określonym, ważnym dla nich celu. Dopuszczenie młodych do głosu podczas spotkań z władzami. Stworzenie festiwalu – młodzież współpracuje z seniorami i juniorami.

Odbiorcy projektu:

Grupa docelowa – młodzież z terenu gminy w wieku 13-19 lat. Rekrutacja poprzez szkoły rokietnickie, przedszkola, stronę www, gazetę gminną, bibliotekę gminną, urząd gminy. Część osób już zadeklarowała swoje uczestnictwo i zainteresowanie przedsięwzięciami biblioteki. Dojazd – komunikacja lokalna, zaangażowanie rodziców, rower.

Opis projektu:

Celem projektu jest aktywizacja młodzieży, wykształcenie młodych jako animatorów czasu wolnego (prowadzenie animacji plenerowych, urodzin dla dzieci, imprez). Pobudzenie środowiska młodzieży i ich rodziców oraz lokalnych instytucji do współpracy przy organizowaniu przedsięwzięć prorodzinnych: kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i interdyscyplinarnych w gminie. Wyposażenie młodych w narzędzia i umiejętności przeprowadzania i tworzenia imprez oraz animacji zabawy. Wdrażanie pomysłów w akcje dla młodszych i starszych osób. Tworzenie festiwali młodych, urodzin dla dzieci, stworzenie miejsca warsztatowego. Wykorzystanie potencjału i doświadczeń wielu pokoleń w organizowaniu wspólnych przedsięwzięć.
W warsztatach będzie brało udział każdorazowo 15 uczniów, zajęcia odbywać się będą co 2 tygodnie,w soboty – każde spotkanie będzie trwało 4 godziny. Warsztaty będą odbywać się w lokalu biblioteki.

Budżet projektu: 8 720 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej.

Miejscowość: Rokietnica

Ulica, nr domu i lokalu: Pocztowa 8

Kod pocztowy i Poczta: 62-090 Rokietnica

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Adres strony internetowej: http://www.bibrok.neostrada.pl

Zaanimuj swój świat

Szamotulska 16, 62-090 Rokietnica, Polska

Więcej