Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tu czas się zatrzymał. - 2012

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Suścu

Cel:

Celem projektu jest danie szansy młodzieży gimnazjalnej z Majdanu Sopockiego na zrealizowanie ich pomysłu na zorganizowanie izby regionalnej przy filii bibliotecznej w Majdanie Sopockim. Pobudzenie młodzieży do aktywności na rzecz społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Przeprowadzono wstępną rekrutację przed sporządzeniem wniosku podczas wizyt młodzieży w bibliotece.
Chęć udziału wyraziło 10 uczniów Gimnazjum w Majdanie Sopockim. Młodzież mieszka w Majdanie Sopockim.

Opis projektu:

Projekt odpowiada na inicjatywę 10-osobowej grupy młodzieży gimnazjalnej , która chce wesprzeć filię biblioteczną w Majdanie Sopockim w organizacji izby regionalnej pod nazwą „Tu czas się zatrzymał. Grupa ta chciałaby zająć się kontynuowaniem akcji zbierania eksponatów rozpoczętym przez filię i urządzeniem izby według własnego pomysłu, a także chce wydać katalog eksponatów. Grupa ta chce mieć swój udział w ochronie przed zniszczeniem pamiątek przeszłości. W organizacji izby widzi szansę podniesienia atrakcyjności swojej wsi wśród turystów i wczasowiczów. Młodzież pragnie wzbogacić swoja wiedzę z zakresu pracy nad tego typu materiałem historycznym, odwiedzić inne tego rodzaju miejsca. Projekt daje młodzieży tę szansę. Realizowany będzie poprzez warsztaty, wyjazdy edukacyjne, wywiady z mieszkańcami, pracę badawczą, akcję zbierania eksponatów. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych i w weekendy. Dzięki dotacji powstanie wiele efektów realizacji projektu. W zaadoptowanym pomieszczeniu przy filii utworzona zostanie izba regionalna, wydany zostanie katalog jej zbiorów, promujący jednocześnie nasz projekt. Najważniejszym efektem będzie nabycie przez młodzież nowych kompetencji i umiejętności . Młodzież poprzez dobrowolne uczenie się i działanie, nabędzie szeroko rozumianą kulturę regionalną, a w jej obrębie określone wiadomości o dziedzictwie kulturowym regionu i umiejętności potrzebne do życia w małej ojczyźnie.

Budżet projektu: 8 640 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Suścu

Miejscowość: Susiec

Ulica, nr domu i lokalu: Tomaszowska 100

Kod pocztowy i Poczta: 22-672 Susiec

Województwo: lubelskie

Powiat: tomaszowski

Adres strony internetowej: –

Tu czas się zatrzymał.

Tomaszowska 25, 22-672 Susiec, Polska

Więcej