Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przystankersi aktywni razem i z innymi - 2012

Realizowany przez:

Fundacja „Przyszłość i Rozwój” na rzecz Gminy Korfantów

Cel:

Celem jest pokazanie społeczności lokalnej i władzom samorządowym, przez wolont młodzież, która jest najczęściej widziana na ławkach przystanku autobusowego tzw. „Przystankersi” potrafią zorganizować się i zrobić coś dla siebie i dla innych, że realizacja projektu będzie początkiem rozwijania wszelkich zainteresowań sportowych i artystycznych, nabędą umiejętności pracy w grupie i kreatywnie spędza czas oraz realizacja potrzeby akceptacji ze strony dorosłych. A realizacja projektu będzie nagrodą.

Odbiorcy projektu:

W projekcie aktywnie weźmie udział około 20 osób z terenu gminy Korfantów w wieku 13-19 lat, w razie potrzeby zostanie zorganizowany dowóz z innych miejscowości, busem. Beneficjenci podpiszą kontrakt udziału w projekcie w którym zobowiążą się do uczestnictwa w zajęciach, a także przyjmą odpowiedzialność z konkretne zadania, które zostaną im przydzielone.

Opis projektu:

Celem jest pokazanie poprzez wolontariat młodzieży, która jest najczęściej widziana na ławkach przystanku autobusowego tzw. „Przystankersi” że potrafią zorganizować się i zrobić coś dla siebie i innych, że uda się im zintegrowanie młodzieży, że realizacja projektu spowoduje nabycie umiejętności pracy w grupie i kreatywnego spędzania czasu oraz realizacja potrzeby akceptacji ze strony dorosłych. Osią działania są zajęcia sportowe i muzyka, która jest lubiana przez cześć młodzieży hip-hop. Wszystkie zadania będą realizować uczestnicy projektu przy wsparciu osób dorosłych. Potrzeba organizacji projektu wynika z tego, że do fundacji zgłosiła sie grupa młodzieży (8 osób), które najczęściej spędzają czas na ławkach w mieście, najwięcej na przystanku autobusowym stad nazwa „Przystankersi” i mają 15-19 lat, nudzą się. Nie widzą możliwości aktywności w MOKSIR, uważając, że nie ma tam oferty dla nich i nikt ich nie rozumie. Są to ludzie młodzi którym szczególnie zależy na akceptacji ze strony innych. Chcą zapełnić swój czas po nauce w szkołach i spędzić go kreatywnie, chcą zaangażować młodych ludzi z innych miejscowości. Ma to być początek aktywności. Projektu przewiduje zajęcia Ligii Koszykówki Ulicznej, Ligii Gier Planszowych, warsztaty hip-hop oraz zajęcia na basenie, festyn sportowo-hip-hopowy. Wzrośnie aktywność młodzieży, nauka odpowiedzialności, nabycie umiejętności pracy w grupie, współpracy z instytucjami.

Budżet projektu: 16 330 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja „Przyszłość i Rozwój” na rzecz Gminy Korfantów

Miejscowość: Korfantów

Ulica, nr domu i lokalu: Parkowa 7/3

Kod pocztowy i Poczta: 48-317 Korfantów

Województwo: opolskie

Powiat: nyski

Adres strony internetowej: http://www.przyszlosc-rozwoj.pl

Przystankersi aktywni razem i z innymi

Powstańców Śląskich 8, 48-317 Korfantów, Polska

Więcej