Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Animatrix – tworzymy własną rzeczywistość - 2012

Realizowany przez:

Fundacja Animacji Lokalnej 'Fraktal’

Cel:

Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla działań młodzieży oraz podniesienie umiejętności społecznych (komunikacja, współpraca w grupie, rozwiązywanie konfliktów itp.) wśród uczestników projektu, poprzez analizę potrzeb społecznych grup docelowych, przygotowanie i przeprowadzenie 4 wydarzeń kulturalnych oraz stworzenie promocyjnego materiału filmowego.

Odbiorcy projektu:

Grupą docelową jest młodzież w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Kamionka i okolic.

Opis projektu:

„Animatrix – tworzymy własną rzeczywistość” to projekt dzięki któremu młodzi ludzie, będą mogli wpływać na społeczność lokalną swoimi działaniami. W lipcu 2012 r. w trakcie realizacji „Lubię to, dziobię to!” przy Fundacji powstał nowy twór „Koło Animatora – Wolontariusza”. Młode osoby zainspirowane organizacją dwóch imprez dla dzieci zdecydowały się spróbować swoich sił w organizacji/animacji czasu dla mieszkańców Gminy Kamionka a w szczególności swoich rówieśników. Projekt ma na celu organizację 4 wydarzeń kulturalnych dla różnych grup wiekowych, rozpoczynając od zbadania potrzeb grup, stworzenia planu, przygotowaniu materiałów, wyszukania partnerów i ewentualnych sponsorów. Działania poprzedzone będą mini szkoleniem „Jak tworzyć imprezy – praca metodą projektu”. W projekcie weźmie udział 15 osób w wieku 13-19 lat z Gminy Kamionka i okolic. Grupa podzieli się na 3 zespoły projektowe i każdy z nich opracuje koncepcję jednej imprezy, następnie po konsultacjach z resztą grupy, przystąpią do realizacji włączając grupę oraz chętnych w działania i przeprowadzenie wydarzenia. Podsumowaniem projektu będzie stworzenie materiału filmowego promującego działania młodzieży i zachęcającego do większej aktywności społeczność lokalną oraz pokaz materiału na spotkaniach w szkole z rówieśnikami.

Budżet projektu: 8 550 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Animacji Lokalnej 'Fraktal’

Miejscowość: Kierzkówka

Ulica, nr domu i lokalu: Kierzkówka 42A

Kod pocztowy i Poczta: 21-132 Kamionka

Województwo: lubelskie

Powiat: lubartowski

Adres strony internetowej: http://fundacjafraktal.org

Animatrix – tworzymy własną rzeczywistość

Kierzkówka-Kolonia 27, 21-132, Polska

Więcej