Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

’Wieleńska TV FLOW’, czyli młodzi o swoim mieście - 2012

Realizowany przez:

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu

Cel:

Poprawa umiejętności właściwej oceny środowiska lokalnego i wzrost uczestnictwa w życiu publicznym grupy młodzieży z Wielenia w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym poprzez nagrywanie programów i pozyskiwanie reklamodawców do 'Wieleńskiej TV FLOW’ w okresie III-VII 2013 roku.

Odbiorcy projektu:

Wiek uczestników 14-19 lat. Młodzież z Wielenia.

Opis projektu:

Celem projektu jest poprawa umiejętności właściwej oceny środowiska lokalnego i wzrost uczestnictwa w życiu publicznym młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym z Wielenia. Projekt rozpocznie się od cyklu warsztatów otwartych dla młodzieży z dziennikarstwa telewizyjnego i reklamy. Dzięki nim będzie można nauczyć się: montażu i obróbki video, pracy przed kamerą, grafiki komputerowej, metod pozyskiwania reklamodawców. Współorganizatorami warsztatów będzie grupa młodzieży (4 osoby), która uczestniczyła we wcześniejszym projekcie w ramach RKG 2011. Po nich powstaną trzy Zespoły Redakcyjne, każdy składający się z 5 osób. Wspólnie z opiekunami (dziennikarzami) będą realizować programy w trzech obszarach tematycznych: sport, kultura i ludzie. Wsparciem przy realizacji programów będą partnerzy projektu. Młodzi zajmą się także pozyskiwaniem reklamodawców i tworzeniem reklam. Wszystkie materiały będą przez nich publikowane w internecie w bloku telewizyjnym TVF, który będzie ukazywał się co 2 tygodnie. Dochody ze sprzedaży reklam młodzi przeznaczą na wyjazdowe warsztaty. Zespoły Redakcyjne będą również posiadały tzw. 'wirtualne budżety’, czyli pule pieniędzy z dotacji, którą będą zarządzać. Przeznaczą ją na promocje telewizji i pozyskanie reklamodawców. Zanim je zaczną wydawać to będą musieli wziąć udział w szkoleniu z zarządzania budżetem.

Budżet projektu: 11 160 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu

Miejscowość: Wieleń

Ulica, nr domu i lokalu: Dworcowa 1

Kod pocztowy i Poczta: 64-730 Wieleń

Województwo: wielkopolskie

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: http://mgokwielen.pl

’Wieleńska TV FLOW’, czyli młodzi o swoim mieście

Rybaki 3, 64-730 Wieleń, Polska

Więcej