Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mogę, chcę, potrafię. - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wsi Zagajew

Cel:

Celem projektu jest podniesienie samooceny własnych możliwości młodzieży poprzez naukę praktycznych umiejętności pozwalających dobrze funkcjonować we współczesnym świecie.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami projektu będzie 20 młodych ludzi w wieku 13- 19 lat mieszkających we wsi Zagajew lub w pobliskich miejscowościach (stykających się ze wsią Zagajew) , uczących się w gimnazjum i szkołach średnich. Wszystkie osoby mieszkają w niedalekiej odległości od miejsca spotkań i mogą przychodzić samodzielnie na spotkania.

Opis projektu:

Celem jest podniesienie samooceny własnych możliwości młodzieży. Beneficjentami będzie 20 młodych ludzi w wieku 13- 19 lat mieszkających we wsi Zagajew, uczących się w gimnazjum i szkołach średnich. Projekt realizowany będzie w siedzibie Stowarzyszenia- świetlicy, w której młodzi ludzie chętnie przebywają. Udział w zdobywaniu praktycznych umiejętności pozwoli im na poczucie wpływu na kształtowanie tego miejsca oraz większej integracji ze społecznością lokalną poprzez bycie współgospodarzami, animatorami wyglądu obiektu oraz podejmowanych w nim działań. Młodzież uczęszcza do szkół nie przygotowujących do podejmowania praktycznych działań. Chcemy przygotować ją do samodzielnego życia i radzenia sobie np. z późniejszym rynkiem pracy, w którym należy szybko się przekwalifikowywać. Zajęcia prowadzić będą mieszkańcy naszej wsi, do których pracy i umiejętności nabiorą większego szacunku. Młodzież będzie uczyć się gotować z najlepszymi gospodyniami, z krawcowymi będą uczyć się szyć igłą oraz maszyną do szycia, z nauczycielkami wykonywać wyroby rękodzielnicze. Od informatyków nauczą się wykonywania zdjęć oraz ich obróbki , tworzenia albumów, zakładania bloga. Konserwatorzy zapoznają młodzież z malowaniem ścian, pracą murarza i płytkarza, obróbką drewna, elektronik nauczy ich montować oświetlenie w tym ledowe, lutowania. Trzy spotkania w miesiącu poświęcone będą jednej działalności.

Budżet projektu: 9 300 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wsi Zagajew

Miejscowość: Zagajew

Ulica, nr domu i lokalu: 16 A

Kod pocztowy i Poczta: 98-290 Warta

Województwo: łódzkie

Powiat: sieradzki

Mogę, chcę, potrafię.

Zagajew-Kolonia 23, 98-290 Zagajew, Polska

Więcej