Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nakręceni - 2012

Realizowany przez:

Dom Kultury w Ustce

Cel:

Poprzez zaplanowane działania młodzi ludzie zdobędą umiejętność analizy swoich słabych i mocnych stron, współpracy w zespole, nawiążą nowe relacje społeczne z lokalnymi instytucjami, twórcami, rówieśnikami, zwiększą wiarę w siebie poprzez uczestniczenie w promocji projektu (przełamanie barier komunikacyjnych) oraz zdobycie uznania otoczenia. Młodzież sama zrealizuje postawione sobie cele, nauczy się odpowiedzialności, sprawdzi swoje umiejętności organizacyjne.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi odbiorcami projektu jest grupa młodzieży (16 osób) w wieku 13-19 lat, pochodząca z terenu miasta Ustka (17 000 mieszkańców). Natomiast pośredni beneficjenci projektu to odbiorcy, widzowie zaplanowanych przez młodzież działań (nauczyciele, rówieśnicy, rodziny, mieszkańcy miasta). Uczestnikami projektu zostaną osoby, które jako pierwsze odpowiedzą na ogłoszony nabór do grupy projektowej (strona internetowa Domu Kultury, facebook, strona miasta Ustka, plakaty, informacja ustna).

Opis projektu:

Celem projektu jest stworzenie młodzieży z Ustki możliwości zaistnienia w środowisku lokalnym, rozwijania zainteresowań z zakresu filmu, zrealizowania swoich pomysłów, wypowiedzi poprzez swoje obrazy na interesujące ją tematy. Poprzez zaplanowane działania młodzi ludzie zdobędą umiejętność analizy swoich słabych i mocnych stron, współpracy w zespole, nawiążą nowe relacje społeczne z lokalnymi instytucjami, twórcami, rówieśnikami, zwiększą wiarę w siebie poprzez uczestniczenie w promocji projektu (przełamanie barier komunikacyjnych) oraz zdobycie uznania otoczenia. Młodzież sama zrealizuje postawione sobie cele, nauczy się odpowiedzialności, sprawdzi swoje umiejętności organizacyjne. Bezpośrednio beneficjentami projektu jest grupa 16 osób w wieku 13-19 lat. Natomiast pośredni odbiorcy to mieszkańcy Ustki, którzy wezmą udział w realizacji filmów, projekcjach filmowych, quizie, zaplanowanym święcie. Młodzież będzie pracować dwutorowo tzn. w dużej – 16 os. grupie i w grupach mniejszych – 4 os. Każda z grup zrealizuje swój pomysł na etiudę filmową (temat i technika do wyboru), napisze scenariusz/scenopis, wykona zdjęcia, dobierze obsadę, rekwizyty, stworzy scenografię, wyreżyseruje obraz i dokona jego montażu. Młodzi ludzie sami zajmą się promocją działań, zorganizują i poprowadzą quiz. Projekt obejmuje zajęcia warsztatowe prowadzone przez wykwalifikowane osoby – warsztaty scenopisarskie, aktorskie i operatorskie.

Budżet projektu: 10 320 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Dom Kultury w Ustce

Miejscowość: Ustka

Ulica, nr domu i lokalu: Kosynierów 19

Kod pocztowy i Poczta: 76-270 Ustka

Województwo: pomorskie

Powiat: słupski

Adres strony internetowej: –

Nakręceni

Wróblewskiego 6, 76-270 Ustka, Polska

Więcej