Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szkolne Studia Filmowe - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie „Borowy Las dla Przyszłości”

Cel:

Wyrównanie szans młodzieży ze środ. wiejskich i małych miast o utrudnionym dostępie do kultury wyższej poprzez uruchomienie szkolnych wytwórni filmowych, poznanie i tworzenie filmu jako dziedziny sztuki, która bardzo przemawia do ludzi młodych. Danie im możliwości stworzenia młodzieżowego kina artystycznego, bazującego na jego osiągnięciach, nowościach kina światowego, rozwiniecie możliwości posługiwania się językiem kina. Młodzież będzie miała okazję spotkać się z mistrzami sztuki film. i teatru.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego mieszkającej na terenach wiejskich, w małych miastach. Młodzieży aplikuje do projektu prezentując swoje umiejętności np. fotograficzne, filmowe, literackie, które pozwolą na wyodrębnienie grup scenarzystów, reżyserów, aktorów, animatorów, producentów. Zajęcia są prowadzone w pobliżu miejsca zamieszkania lub szkoły.

Opis projektu:

Celem projektu jest wyrównanie szans młodzieży z terenów wiejskich i małych miast, o utrudnionym dostępie do kultury wyższej przez utworzenie 'szkolnych wytwórni filmowych’ pozwalających na systematyczne działania filmowe, org. przeglądów, festiwali, klubów dyskusyjnych. Uczestnikami są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego.
Zaplanowane działania:
1. Zaproszenie do udziału w projekcie młodzieży (40 osób), która aplikuje prezentując swoje umiejętności aktorskie, filmowe,fotograficzne.
2.Organizacja warsztatów aktorskich, reżyserskich, praca z kamerą, elementy historii sztuki.
3. Powołanie Komitetu Organizacyjnego I Gali Filmowej, która odbędzie się 31 maja w Pałacu w Leźnie.
4. Prezentacje grup i filmów w szkołach
Efekty:
1. Organizacja Festiwalu Młodzieżowych Filmów- Gala Filmowa- pokazanie szerokiej publiczności, młodzieży wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie kartuskim możliwości tworzenia krótkich filmów, przydatnych do oprawy uroczystości, spotkań, działań edukacyjnych (dotacja).
2. Przeszkolenie 40 uczniów (dotacja).
3. Opracowanie 8 scenariuszy i realizacja 8 filmów.
4. Powołanie do życia 8 studiów filmowych- po 1 w każdej gminie (biblioteki, szkoły),
5. Wykorzystanie filmów jako narzędzia do nauki języków obcych (np. tłumaczenie, wywiady z twórcami).
6. Stworzenie międzyszkolnej filmoteki (w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach).

Budżet projektu: 9 200 zł

Dotacja: 6 700 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie „Borowy Las dla Przyszłości”

Miejscowość: Kartuzy

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Słoneczna 3

Kod pocztowy i Poczta: 83-300 Kartuzy

Województwo: pomorskie

Powiat: kartuski

Adres strony internetowej: –

Szkolne Studia Filmowe

plac św. Brunona 3, 83-300 Kartuzy, Polska

Więcej