Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Lokalni Odkrywcy - 2012

Realizowany przez:

Lokalna Grupa Działania „zapiecek”

Cel:

Celem projektu jest lepsze poznanie 35 osób w wieku 13-16 lat własnego środowiska i pracy w grupie poprzez napisanie do końca czerwca 2013 r 7 questów.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami będzie młodzież gimnazjalna 13-16 lat mieszkająca na wsi, rekrutowani będa poprzez plakaty-ogłoszenia w szkołach i ośrodkach kultury, konsultacje odbywać się będą w godzinach umożliwiających powrót szkolnym autobusem bądź w świetlicach wiejskich w ich miejscowościach.

Opis projektu:

Projekt ma na celu lepsze poznanie do czerwca 2013 r.środowiska lokalnego przez 35 osób w wieku 13-16 lat poprze napisanie 7 questów dotyczących miejscowości, z których pochodzą uczestnicy. Questy są to nieoznakowane szlaki turystyczne, które w ciekawej formie wiersza z zagadkami prowadzą przez geografię, historie, kulturę, legendy etc. określonych miejsc. To ok. godzinna przygoda, kształt której mają określić uczestnicy projektu.
Działania:
otwarta rekrutacja (7 grup po ok. 5 os)
-spotkania w grupach projektowych (1 na grupę) podczas których uczestnicy dowiedzą się szczegół. inf. o projekcie i poznają zasady pracy w grupie (gry podczas których poznają różne role grupowe).
-wyjazd, podczas którego uczestnicy przejdą quest, poznają zasady jego tworzenia (warsztaty)oraz będą mieli okazję do wzajemnego poznania się.
-2 spotkania w grupach na zasadzie konsultacji i motywacji do pracy grupowej oraz ostateczne przygotowanie questów. Cały czas będą trwały konsultacje mailowe i tel.
-prezentacja questów poprzez druk w prasie lokalnej i umieszczenie na stronach internetowych gmin i lgd.
-druk questów
Zakładanym efektem – poza questami- jest nauczenie młodzieży pracy w grupie, podejmowania decyzji, zdobycia nowych informacji o swoim środowisku, nawiązanie relacji ze starszymi mieszkańcami oraz młodzieżą z sąsiednich miejscowości, rozpoznanie własnych możliwości i ograniczeń.

Budżet projektu: 11 920 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Lokalna Grupa Działania „zapiecek”

Miejscowość: Radzyn Podlaski

Ulica, nr domu i lokalu: Warszawaska 8

Kod pocztowy i Poczta: 21-300 Radzyn Podlaski

Województwo: lubelskie

Powiat: radzyński

Adres strony internetowej: http://www.lgdzapiecek.pl

Lokalni Odkrywcy

QJ88+MM Radzyń Podlaski, Polska

Więcej