Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pocztówki z przeszłości - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju

Cel:

Zwiększenie w ciągu 6 miesięcy u 8 uczestników projektu wiedzy i umiejętności z zakresu fotografii i tworzenia gier miejskich, wiedzy i poczucia więzi ze swoją miejscowością, umiejętności pracy w grupie i znajomości swoich mocnych i słabszych stron oraz wyzwolenie twórczości poprzez wspólne działanie z innymi przy organizacji wystawy i gry miejskiej

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z terenu gminy Tłuszcz. Rekrutacja poprzez portale społecznościowe, plakaty w szkole, prasę lokalną. Część kosztów transportu dla osób spoza Tłuszcza przewidujemy pokryć z dotacji (rozliczenie na podstawie rachunku kosztów przejazdu)

Opis projektu:

Celem projektu jest poznanie przez młodzież swojej miejscowości i wydobycie jej ukrytych walorów. Młodzież będzie poszukiwała historycznych ciekawostek dzięki współpracy z historykiem – regionalistom, który ukaże im tajemnice starych zdjęć Tłuszcza, uczyła się robić profesjonalne zdjęcia pod okiem doświadczonego fotografa. Pozna także swoje mocne i słabe strony, doświadczy współpracy w grupie przy tworzeniu czegoś zupełnie w Tłuszczu nowatorskiego. Projekt zakończy się wystawą zdjęć i grą miejską „Pocztówki z przeszłości” – stworzoną przez młodzież dzięki udziałowi w projekcie i rozbudzeniu swojej kreatywności. Zarówno gra, jak i wystawa będą zorganizowane w przestrzeni publicznej miasta – z myślą o dużych i małych uczestnikach. Dotacja zostanie wykorzystana na honoraria osób szkolących oraz głównie – projekt i wydruk zdjęć w formie pocztówek, kalendarzy. Dzięki dotacji opłacimy także lokal i transport uczestników.

Budżet projektu: 9 850 zł

Dotacja: 5 400 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju

Miejscowość: Tłuszcz

Ulica, nr domu i lokalu: Powstańców 9

Kod pocztowy i Poczta: 05-240 Tłuszcz

Województwo: mazowieckie

Powiat: wołomiński

Adres strony internetowej: http://kastor.org.pl

Pocztówki z przeszłości

Warszawska 36, 05-240 Tłuszcz, Polska

Więcej