Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Uczta z Dionizosem – 4all - 2012

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo

Cel:

Celem projektu jest umożliwienie młodzieży oraz mieszkańcom Gminy obcowania z kulturą wysoką do jakiej zaliczamy teatr. Chcemy zaproponować młodzieży atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu wraz z rówieśnikami, umożliwiając im przy tym rozwijanie zdolności, zdobywanie nowych umiejętności i zaprezentowanie się innym. Stworzenie spektaklu teatralnego i wystawienie go na scenie to cel ostateczny, który pozwoli młodzieży zaistnieć, a mieszkańcom skorzystać z darmowego teatru na żywo.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi odbiorcami projektu będzie około 25 osobowa grupa młodzieży w w wieku 14-19 lat. Rekrutacja odbędzie się poprzez wizytę w dwóch Gimnazjach naszej Gminy, natomiast z młodzieżą ponadgimnazjalną skontaktujemy się za pomocą Facebook-a, e-mail. Na stronie biblioteki, oraz na terenie gminy pojawią się plakaty, a w prasie lokalnej ogłoszenie.

Opis projektu:

Celem projektu jest umożliwienie kontaktu z kulturą wysoką jaką jest teatr – młodzieży oraz mieszkańcom Gminy. Istotnym zamierzeniem jest zaproponowanie atrakcyjnej i zarazem rozwijającej formy spędzania czasu wolnego dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz społeczności lokalnej jako odbiorców spektaklu. Planowane warsztaty mają na celu poznanie kuluarów teatru i tajników pracy nad spektaklem tzn., pracy scenarzysty, reżysera, scenografa, oświetleniowca, charakteryzatora oraz samego aktora. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie spektaklu teatralnego na bazie własnego scenariusza z własną scenografią, charakteryzacją, reżyserią -odegranego przez uczestników projektu. Warsztaty poprowadzi instruktor teatralny przy współpracy z charakteryzatorem, choreografem i oświetleniowcem. Do współpracy nad scenografią i kostiumami chcemy zaprosić Klub plastyki Dekada działający przy GOK-u oraz Klub Seniora. Planujemy zaprosić na próby uczniów klas 4-6 Szkoły podstawowej, aby mogli zobaczyć jak wyglądają prace nad przygotowaniem spektaklu. Przed premierą planujemy happening mający na celu promocje działań warsztatowych wśród mieszkańców i zachęcenie ich do oglądnięcia spektaklu. Spektakl zostanie wystawiony 5 razy dla uczniów Gimnazjum; dla mieszkańców; w dwóch wybranych sołectwach Gminy i zaprzyjaźnionym Ośrodku Kultury.

Budżet projektu: 10 810 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo

Miejscowość: Jaraczewo

Ulica, nr domu i lokalu: Kolejowa 7

Kod pocztowy i Poczta: 63-233 Jaraczewo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: jarociński

Adres strony internetowej: http://www.biblioteka.jaraczewo.pl/

Uczta z Dionizosem – 4all

Golska 3, 63-233 Jaraczewo, Polska

Więcej