Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W obiektywie wydarzeń - 2012

Realizowany przez:

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Filia Biblioteki w Bysławiu

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych, w tym budowanie relacji ,nie tylko w grupie rówieśników, ale także nawiązanie kontaktu z grupą seniorów. Uczestnicy projektu otworzą się poprzez poznanie innych osób o tych samych zainteresowaniach. Wykorzystają swoją pasję wykonywania zdjęć do aktywnego działania w lokalnym środowisku, przez co zwiększą wiarę we własne możliwości. Efekt ich pracy (foldery, zdjęcia) będzie trwałym śladem ich działalności.

Odbiorcy projektu:

W projekcie weźmie udział 12 osób w wieku 13-17 lat. Wstępnie jest kilka zainteresowanych osób, które wcześniej dopytywały się o taki typ zajęć. Rekrutację przeprowadzę poprzez rozwieszenie plakatów, zamieszczę informację w lokalnej prasie oraz na portalach społecznościowych tj. nasza-klasa i facebook, informację o naborze uczestników do projektu będzie również można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Gminy w Lubiewie. Młodzież biorąca udział będzie pochodziła z miejscowości Bysław.

Opis projektu:

Celem projektu jest nauka współpracy młodzieży z seniorami na rzecz dbania o swoje lokalne dziedzictwo kulturowe i historyczne poprzez odtworzenie „małych historii życia codziennego najstarszych mieszkańców”, odnalezienie starych fotografii Bysławia oraz popularyzowanie najbliższej historii w lokalnym środowisku. Uczestnicy poprzez udział w projekcie nauczą się pracy w grupie, nabędą umiejętność planowania działań i zwiększą wiarę w swoje możliwości.Liczba osób bezpośrednio uczestniczących w projekcie to 12. Są to osoby w wieku 13-17 lat. Pozostałymi uczestnikami będą seniorzy, którzy podzielą się z młodzieżą swoimi przeżyciami oraz osoby, które wezmą udział w zakończeniu projektu. Wśród zaplanowanych działań należy wymienić następujące elementy: poszukiwanie starych zdjęć miejscowości (ogłoszenia w lokalnej prasie, na portalach społecznościowych oraz zrobienie plakatów o poszukiwaniu fotografii, sprawdzenie swoich albumów), cykl spotkań z seniorami, którzy przekażą nam ciekawe historię, wybranie najciekawszych historii oraz spisanie ich, cykl warsztatów fotograficznych, na które będą składały się zajęcia praktyczne oraz teoretyczne.Efekt powyższych działań zostanie zaprezentowany na wystawie fotografii, która zostanie stworzona na zasadzie porównania starych zdjęć z nowymi oraz stworzenie folderów w którym zostaną zamieszczone wybrane zdjęcia oraz historię mieszkańców.

Budżet projektu: 8 429 zł

Dotacja: 6 800 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Filia Biblioteki w Bysławiu

Miejscowość: Bysław

Ulica, nr domu i lokalu: Strażacka 1

Kod pocztowy i Poczta: 89-510 Bysław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: tucholski

Adres strony internetowej: http://www.lubiewo.pl

W obiektywie wydarzeń

Główna 71, 89-510 Bysław, Polska

Więcej