Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Strefa Kultury Młodzieżowej - 2012

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności organizacyjnych związanych z pracą w grupie, budowanie wiary we własne siły, pozyskiwania partnerów i sprzymierzeńców, nauka odpowiedzialności za realizację wspólnie ustalonego przedsięwzięcia w grupie min. 15 osób z gminy Chmielnik poprzez samodzielne planowanie i realizację przedstawienia teatralnego, filmu krótkometrażowego i organizację Festiwalu Kultury Młodzieżowej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest min. 15 osób w wieku pomiędzy 13 a 19 lat zamieszkałych na terenie Gminy Chmielnik, którzy chcą wspólnie zrealizować swoje pomysły. Osoby te czynnie uczestniczą w organizacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wzięli udział w spotkaniu w bibliotece gdzie mieli okazję do wyartykułowania swoich potrzeb.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności organizacyjnych związanych z pracą w grupie, budowanie wiary we własne siły, pozyskiwanie partnerów i sprzymierzeńców, nauka odpowiedzialności za realizację wspólnie ustalonego przedsięwzięcia w grupie min.15 osób z gminy Chmielnik poprzez samodzielne planowanie i realizację przedstawienia teatralnego i filmu krótkometrażowego, a następnie pokazania efektów swojej pracy podczas Festiwalu Kultury Młodzieżowej. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wspólne zajęcia teatralne i filmowe, a także poznanie teatru i studia telewizyjnego od strony technicznej. Na bazie zdobytej wiedzy i umiejętności podczas dwunastu spotkań warsztatowych, własnych pasji i zainteresowań, młodzież przygotuje sztukę teatralną i film krótkometrażowy będący jednocześnie zapisem przygotowań do wystawienia przedstawienia oraz ukazujących pasje zarówno uczestników projektu jak i innych młodych mieszkańców naszej gminy. Grupa w oparciu o ocenę swoich możliwości podzieli się kompetencjami i zadaniami: reżyseria, scenariusz, aktorzy, scenografia, charakteryzacja, marketing i reklama, aby jak najlepiej współtworzyć przedstawienie. Zarówno film jak i przedstawienie zostanie pokazane szerszej publiczności podczas zorganizowanego na zakończenie projektu Festiwalu Kultury Młodzieżowej. W ramach projektu zostaną zorganizowane również dwie Noce w bibliotece mające zintegrować grupę, wyjazd na spektakl teatralny i do studia telewizyjnego.

Budżet projektu: 10 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Miejscowość: Chmielnik

Ulica, nr domu i lokalu: 50

Kod pocztowy i Poczta: 36-016 Chmielnik

Województwo: podkarpackie

Powiat: rzeszowski

Adres strony internetowej: –

Strefa Kultury Młodzieżowej

Chmielnik 114, 36-017, Polska

Więcej