Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

I oczywiście szopka - 2012

Realizowany przez:

Nieformalna Grupa 'Bardo.Kultura’

Cel:

Rozbudzenie w młodzieży, poprzez twórcze działania, poczucia przynależności kulturowej do ich miejsca zamieszkania i wskazanie tych elementów dziedzictwa, które stanowią o ciągłości kulturowej regionu oraz pozwalają na budowanie nowych tradycji. Młodzież pozna i nauczy się promować zasoby dziedzictwa kulturowego Barda, świadczące o jego odrębności, a jednocześnie atrakcyjności turystycznej – co będzie służyć budowaniu poczucia wspólnotowości i wzmocnieniu ich samooceny.

Odbiorcy projektu:

Wiek – od 13 do 19 lat, z przewaga gimnazjalistów. Rekrutacja -na podstawie wcześniej rozpoznanej aktywności i przeprowadzonym rozmowom,z młodzieżą przychodzącą do Centrum Kultury oraz uczniom gminnego Gimnazjum. Będą to głównie mieszkańcy Barda.

Opis projektu:

Projekt zakłada wywołanie zmiany w postawie 15-osobowej grupy młodzieży – dotąd biernych uczestników wydarzeń kulturalnych w Bardzie związanych z jego dziedzictwem kulturowym ( festiwal „Bardo.Szopka”, inspirowany opowiadaniem O.Tokarczuk oraz Festiwal Legend i Opowieści z Pogranicza). Poprzez twórcze działania w obszarze znaków kultury i tradycji młodzież dostrzeże własny potencjał pozwalający kształtować otaczającą ich rzeczywistość w kierunku zmiany na lepsze, tj. wzmocnienia atrakcyjności i niepowtarzalności ich miejsca zamieszkania.
Tytuł projektu nawiązuje do opowiadania O. Tokarczuk „Bardo.Szopka, gdzie opisano miejscowe atrakcje -z ruchomą szopką na czele. Opowiadanie stanowi oś projektu, będąc znakiem kultury pozwalającym na odczytywanie innych znaków i zasobów lokalnego dziedzictwa.
Efektem projektu będzie m.in. przygotowany na CD pakiet multimedialny pn. „I oczywiście szopka”, powstały dzięki takim działaniom jak: sfilmowanie festiwalu „Bardo.Szopka”, uruchomienie na Facebooku strony projektu oraz wirtualnego folderu na platformie „mam.media.pl”, przygotowanie na Festiwal Legend spektaklu 'Bardo.Szopka, realizacja reportażu z wycieczki ”Szlakiem szopek sudeckich”, otwarte warsztaty przygotowujące do opracowania questów związanych z lokalnym dziedzictwem i realizacja konkursu na najciekawsze z nich, wydanie ulotki 'Szlakiem legend bardzkich”, przygotowanie tematycznej wystawy na „świętowanie projektu” w czasie Festiwalu Legend – z multimedialną prezentacją oraz makietami plastycznymi questów – oraz warsztaty z przygotowaniem pakietu multimedialnego.

Budżet projektu: 9 120 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Nieformalna Grupa 'Bardo.Kultura’

Miejscowość: Bardo

Ulica, nr domu i lokalu: Kolejowa 12

Kod pocztowy i Poczta: 57-256 Bardo

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

I oczywiście szopka

plac Wolności 5, 57-256 Bardo, Polska

Więcej