Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przystanek Radzim - 2012

Realizowany przez:

Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim

Cel:

Celem projektu jest doskonalenie umiejętności kluczowej komunikacji, poprzez pozyskiwanie wsparcia społecznego oraz nawiązywania relacji społecznych z przedstawicielami Sejmu i Senatu. Cel ten chcemy osiągnąć poprzez działania mające na celu przypomnienie lokalnej społeczności historii rodziny Seydów, nadania im tytułu honorowych mieszkańców Gminy Kamień Krajeński, przygotowanie i poprowadzenie uroczystej Sesji Rady Miejskiej, na którą chcemy zaprosić przedstawicieli rodziny i parlamentu.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio zaangażowani i aktywnie uczestniczący we wszystkich działaniach 15 osób, pośrednio ok 250, dorośli 70.

Opis projektu:

Przystanek w Radzimiu nie istnieje od 2010 r. Po P.G.R tu istniejącym do lat 90_tych pozostał neogotycki pałac zamieszkiwany do 1939 roku przez Zygmunta (wicemarszałek Sejmu, współtwórca i organizator sądownictwa w Wielkopolsce, podpisywał traktat o oddaniu Polsce Górnego Śląska) i Stefanię Seydów (właścicielka majątku, wielka patriotka, prowadziła stajnie dla polskiej kawalerii) wraz dziećmi Tadeuszem i Krzysztofem. W pierwszych miesiącach wojny w pałacu znajdował się obóz dla ludności polskiej i żydowskiej. Tu została zamordowana Pani Stefania i jej syn Krzysztof. Tadeusz cudem ocalał. Był żołnierzem A.K, walczył w partyzantce. W 1943 roku został zastrzelony przez partyzantów radzieckich na oczach żony i córki.
Celem projektu jest doskonalenie umiejętności kluczowej komunikacji, poprzez pozyskiwanie wsparcia społecznego oraz nawiązywania relacji społecznych z przedstawicielami Sejmu i Senatu, Urzędu Miejskiego oraz władzami samorządowymi. Cel ten chcemy osiągnąć poprzez działania mające na celu przypomnienie lokalnej społeczności historii rodziny Seydów, nadania im tytułu honorowych mieszkańców Gminy Kamień Krajeński, przygotowanie i poprowadzenie uroczystej Sesji Rady Miejskiej, na którą chcemy zaprosić przedstawicieli parlamentu (senator J. Rulewski, posłanka I. Kozłowska, poseł J. Katulski), oraz przedstawicieli rodziny, która mieszka w Argentynie (córka T.Seydy wraz z dziećmi).

Budżet projektu: 6 800 zł

Dotacja: 6 800 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim

Miejscowość: Kamień Krajeński

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sępoleńska 4

Kod pocztowy i Poczta: 89-430 Kamień Krajeński

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej: –

Przystanek Radzim

DK25 2, 89-430 Kamień Krajeński, Polska

Więcej