Przystanek Radzim - 2012
Realizowany przez:
Cel:
Celem projektu jest doskonalenie umiejętności kluczowej komunikacji, poprzez pozyskiwanie wsparcia społecznego oraz nawiązywania relacji społecznych z przedstawicielami Sejmu i Senatu. Cel ten chcemy osiągnąć poprzez działania mające na celu przypomnienie lokalnej społeczności historii rodziny Seydów, nadania im tytułu honorowych mieszkańców Gminy Kamień Krajeński, przygotowanie i poprowadzenie uroczystej Sesji Rady Miejskiej, na którą chcemy zaprosić przedstawicieli rodziny i parlamentu.
Odbiorcy projektu:
Bezpośrednio zaangażowani i aktywnie uczestniczący we wszystkich działaniach 15 osób, pośrednio ok 250, dorośli 70.
Opis projektu:
Przystanek w Radzimiu nie istnieje od 2010 r. Po P.G.R tu istniejącym do lat 90_tych pozostał neogotycki pałac zamieszkiwany do 1939 roku przez Zygmunta (wicemarszałek Sejmu, współtwórca i organizator sądownictwa w Wielkopolsce, podpisywał traktat o oddaniu Polsce Górnego Śląska) i Stefanię Seydów (właścicielka majątku, wielka patriotka, prowadziła stajnie dla polskiej kawalerii) wraz dziećmi Tadeuszem i Krzysztofem. W pierwszych miesiącach wojny w pałacu znajdował się obóz dla ludności polskiej i żydowskiej. Tu została zamordowana Pani Stefania i jej syn Krzysztof. Tadeusz cudem ocalał. Był żołnierzem A.K, walczył w partyzantce. W 1943 roku został zastrzelony przez partyzantów radzieckich na oczach żony i córki.
Celem projektu jest doskonalenie umiejętności kluczowej komunikacji, poprzez pozyskiwanie wsparcia społecznego oraz nawiązywania relacji społecznych z przedstawicielami Sejmu i Senatu, Urzędu Miejskiego oraz władzami samorządowymi. Cel ten chcemy osiągnąć poprzez działania mające na celu przypomnienie lokalnej społeczności historii rodziny Seydów, nadania im tytułu honorowych mieszkańców Gminy Kamień Krajeński, przygotowanie i poprowadzenie uroczystej Sesji Rady Miejskiej, na którą chcemy zaprosić przedstawicieli parlamentu (senator J. Rulewski, posłanka I. Kozłowska, poseł J. Katulski), oraz przedstawicieli rodziny, która mieszka w Argentynie (córka T.Seydy wraz z dziećmi).
Budżet projektu: 6 800 zł
Dotacja: 6 800 zł
Rocznik: 2012
Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy
Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim
Miejscowość: Kamień Krajeński
Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sępoleńska 4
Kod pocztowy i Poczta: 89-430 Kamień Krajeński
Województwo: kujawsko-pomorskie
Powiat: sępoleński
Adres strony internetowej: –