Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ulice, których jeszcze nie znamy. - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wielkopolskim

Cel:

Głównym celem projektu jest rozwinięcie współpracy w grupie, podniesienie umiejętności pozyskania wsparcia społecznego poprzez nawiązanie nowych relacji społecznych(m. in z mieszkańcami, parafiami, TMKW, UMiG Koźmin Wlkp, GZIK, prasą), naukę praktycznych umiejętności, planowania wolnego czasu przez grupę 35 osób w wieku 17-18 lat pochodzących z terenu gminy Koźmin Wlkp.

Odbiorcy projektu:

W sposób pośredni pracuje grupa młodzieży składająca się z 20 osób, młodzieży chętnej do współpracy, wnoszącej nowe pomysły, aktywnej zrekrutowanej przez członka stowarzyszenia w przedziale 17-18 lat. W działaniach bezpośrednich weźmie udział grupa 15 osób młodzieży z ILO w wieku 17-18 lat pochodzących z terenu gminy Koźmin Wlkp. i okolic wyłonionej na podstawie wywiadów, najbardziej zainteresowanych projektem.

Opis projektu:

Pomysł projektu powstał z inicjatywy grupy młodych ludzi, chcących zapoznać się z fotografią i nawiązać współpracę ze środowiskiem lokalnym. Uczestnikami projektu będzie młodzież 'wycofana’ ucząca się w I LO pochodząca z miasta Koźmin Wlkp oraz okolicznych wsi. Grupa ta poprzez pozyskanie wsparcia społecznego zacieśni więzy ze środowiskiem lokalnym. Współpraca z mieszkańcami, TMKW, GZIK, UMiG, Biblioteką Publiczną, lokalnymi mediami oraz parafiami pozwoli młodym ludziom w wieku 17-18 lat stać sie lokalnymi animatorami kultury. Współpraca z tymi instytucjami pozwoli na nabycie umiejętności pozyskiwania partnerów do realizacji projektów. Cykl działań pozwoli na przygotowanie wystawy fotograficznej prezentującej ulice zasłużonych dla Koźmina, konkursów fotograficznych oraz scenariusza gry miejskiej dla lokalnej społeczności. Młodzież w projekcie nabędzie nowe umiejętności w zakresie fotografii. Nawiąże współpracę z zawodowym fotografem, informatykiem i zaprezentuje własne prace na forum co pozwoli na podniesienie poczucia własnej wartości, uodpornienia na krytykę, nauczy pracy w grupie. Nabycie umiejętności nawiązania kontaktów społecznych oraz umacnianie tożsamości lokalnej nastąpi poprzez cykliczne rozmowy, wywiady, sondaże wśród mieszkańców. Zaowocuje to w przyszłości umiejętnością diagnozowania potrzeb i zasobów społecznych. Odbywać się będą spotkania organizacyjne przed kolejnymi zadaniami.

Budżet projektu: 7 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wielkopolskim

Miejscowość: Koźmin Wielkopolski

Ulica, nr domu i lokalu: Borecka 28

Kod pocztowy i Poczta: 63-720 Koźmin Wielkopolski

Województwo: wielkopolskie

Powiat: krotoszyński

Adres strony internetowej: http://www.lokozmin.itime.pl

Ulice, których jeszcze nie znamy.

DW438 28, 63-720 Koźmin Wielkopolski, Polska

Więcej