Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasze zainteresowania kluczem do sukcesu - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Zwiazek Młodzieży Wiejskiej „Wici”

Cel:

Celem projektu jest pogłębienie przez młode osoby własnych zainteresowań, inteligentnego i zrównoważonego spędzenia wolnego czasu. Ponadto nauczenie współpracy oraz pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna z terenu gminy Jemielno oraz młodzież licealna, absolwenci tej szkoły. Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie dotychczasowej aktywności poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych.

Opis projektu:

Celem projektu jest pogłębienie przez młode osoby własnych zainteresowań, inteligentnego i zrównoważonego spędzenia wolnego czasu. Umiejętność logicznego myślenia, samodzielnego działania w realizowaniu postawionych sobie zadań i celów, oraz przekonanie Ich o własnych możliwościach. Ponadto młodzież zdobędzie praktyczne umiejętności planowania oraz realizacji postawionych sobie działań. Nauczy pracy w grupie poprzez samodzielne ustalanie harmonogramu pracy czy odpowiedzialności za realizowane zamierzenia. Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i liceów. Z każdej ze szkół weźmie udział 15 osób, zostaną one podzieleni na 3 grupy 10 osobowe. Zespoły te będą składały się z młodzieży w różnym wieku, tak aby każda z osób uczyła się nawiązywać relacje z innymi uczestnikami projektu. Projekt składać będzie się z 2 części, tj: część przyrodnicza oraz część nauk ścisłych. Cały projekt trwać będzie od lutego do lipca. Poszczególne bloki tematyczne będą trwały po 3 miesiące. Zajęcia będą się odbywać cyklicznie raz na dwa tygodnie, po 2 godziny. Zajęcia prowadzone będą przez młodą kadrę naukowo-dydaktyczną uczelni wyższych oraz przez członków stowarzyszenia. Na zajęciach będą mogli zgłębiać wiedzę teoretyczną przez doświadczenia naukowe. które będą sami przeprowadzać Ma to na celu pobudzenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w zajęciach a także odkrywaniu ich zainteresowań.W trakcie projektu zaplanowany jest jednodniowy wyjazd terenowy np. do arboretum. Na ostatnim spotkaniu odbędzie się prezentacja wyników doświadczeń.

Budżet projektu: 7 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Zwiazek Młodzieży Wiejskiej „Wici”

Miejscowość: Góra

Ulica, nr domu i lokalu: Tadeusza Kościuszki 27

Kod pocztowy i Poczta: 56-200 Góra

Województwo: dolnośląskie

Powiat: górowski

Adres strony internetowej: –

Nasze zainteresowania kluczem do sukcesu

Podwale 19, 56-200 Góra, Polska

Więcej