Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Myślenickie Mapowanie Miasta - 2012

Realizowany przez:

Myślenickie Towarzystwo Kultury

Cel:

Celem realizacji projektu będzie stworzenie osobistej, multimedialnej mapy miasta uczestników projektu i osadzenie jej poprzez użycie kodów QR w przestrzeni Myślenic. Uczestnikami projektu będzie młodzież z terenu Powiatu Myślenickiego, ucząca się w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Myślenic.

Odbiorcy projektu:

By osiągnąć stawiany sobie cel, spośród 150 uczestników warsztatów dotyczących sztuki współczesnej (site specific) wyłoniona zostanie grupa ok. 30 najbardziej zaangażowanych osób, które zadeklarują chęć pracy w obszarze dokumentowania istotnych dla siebie miejsc w Myślenicach.

Opis projektu:

Wyłonione osoby wsparte zorganizowanym szkoleniem dotyczącym map myśli, rozpoczną pracę nad zgromadzeniem jak największej ilości informacji o wybranym przez siebie miejscu. Zrobią to, w oparciu o instytucje, organizacje i kontakty z ludźmi, które wypracują sami. Wiedza i dokumentacja (także fotograficzna, filmowa) jaką zyskają będzie po jej opracowaniu dostępna na stronie www. mapy i pod odsyłającym do niej kodem QR jaki zostanie umieszczony w każdym opisywanym miejscu. Młodzi ludzie konsultować będą na bieżąco informacje, jakie zgromadzą ze specjalistami.
Ponadto, młodzież weźmie udział w warsztatach dotyczących sztuki współczesnej, a szczególnie tej powiązanej z konkretnym miejscem (site specific) i podczas trwania cyklu warsztatowego wykona prace – obiekty i instalacje, które pokaże mieszkańcom miasta podczas wystawy sztuki w przestrzeni publicznej.

Budżet projektu: 7 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Myślenickie Towarzystwo Kultury

Miejscowość: Myślenice

Ulica, nr domu i lokalu: Rynek 27

Kod pocztowy i Poczta: 32-400 Myślenice

Województwo: małopolskie

Powiat: myślenicki

Myślenickie Mapowanie Miasta

Solidarności 18b, 32-400 Myślenice, Polska

Więcej