Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Czy wiesz co jesz? - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Solec Zdrój w Solcu Zdroju

Cel:

Celem projektu jest zagospodarowanie w atrakcyjny sposób czasu wolnego gimnazjalistów, stworzenie uczniom możliwości samodzielnego wykonywania eksperymentów chemicznych, zapoznanie uczniów z pracą chemika, rozbudzenie zainteresowań chemicznych, zdobycie wiedzy na temat zakupywanych w sklepiku szkolnym i spożywanych produktów.

Odbiorcy projektu:

W programie weźmie udział grupa ok. 30 uczniów wszystkich klas gimnazjum, w wieku 13-16 lat o różnym poziomie intelektualnym, z różnych środowisk, zamieszkująca w Solcu, jak i innych miejscowościach naszej gminy, która będzie dowożona autobusem szkolnym, a jeżeli zajdzie potrzeba przez rodziców.

Opis projektu:

Realizacja projektu pozwoli zagospodarować wolny czas uczniów, pozwoli rozwinąć zainteresowania wiedzą chemiczną uczniów, a w szczególności wzbogaci ich wiedzę na temat spożywanych produktów i wykształci nawyk zdrowego odżywiania się. Szczególnie zwrócona będzie uwaga na szkodliwość kupowanych w sklepiku szkolnym chipsów, batoników, coca-coli. Zajęcia będą odbywały się w szkolnej pracowni chemicznej, gdzie będą doświadczalnie wykrywane szkodliwe substancje w produktach spożywczych i w szkolnej pracowni informatycznej, gdzie młodzież będzie wyszukiwać informacje o dodatkach do żywności i ich wpływie na zdrowie. Organizowane będą też wycieczki do zakładów mięsnych i mleczarni. Efekty pracy przedstawione zostaną w formie gazetek szkolnych, folderu, prezentacji multimedialnej oraz na stronie www. Jako podsumowanie projektu, zorganizowany zostanie apel, na którym uczestnicy przedstawią efekty swej pracy. Najbardziej aktywni wyjadą też na jednodniową wycieczkę, na której zetkną się ze zdrową żywnością.

Budżet projektu: 9 060 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Solec Zdrój w Solcu Zdroju

Miejscowość: Solec Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 19

Kod pocztowy i Poczta: 28-131 Solec Zdrój

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: buski

Adres strony internetowej: http://forumsolec.pl

Czy wiesz co jesz?

Tadeusza Kościuszki 49, 28-131 Solec-Zdrój, Polska

Więcej