Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowy Klub - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Lubuskiech Mirocin Górny, Mirocin Średni, Mirocin Dolny „Mirotka”

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności rozpoznania i wykorzystania własnego potencjału, współpracy w grupie, stawiania i osiągania celów w życiu oraz zwiększenia wiary we własne możliwości 25 osób grupy młodzieży w wieku 13-18 lat, uczącej się w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu wsi Mirocin Górny i Średni poprzez cykl warsztatów i szkoleń oraz samodzielne i praktyczne wdrażanie zdobytych umiejętności i kompetencji organizacyjnych.

Odbiorcy projektu:

25 osób, w wieku 13-18 lat

Opis projektu:

Projekt Klubu powstał z pomysłu młodzieży,14os. grupy roboczej w wieku 13-18 lat z Mirocina Średniego i Górnego w Gminie Kożuchów. W ramach projektu zostanie założony Klub Młodzieżowy Gwardia, który będzie osią łączącą działania skupiające 25 członków w różnych sekcjach tematycznych. Klub powstanie na wzór i pod patronatem Stowarzyszenia Mirotka, w ramach którego młodzież sama ustali statut, regulamin i zasady uczestnictwa i korzystania z klubu, łącznie z wyborem zarządu. Kilka osób weźmie udział w różnych sekcjach: bilard (16 os.), tenis stołowy (20 os.), taniec hip-hop (7 os.), warsztaty artystycznego układania fryzur i makijażu (9 os.), akademia wolontariatu (12os.). Oprócz tego, młodzież stworzy kronikę wydarzeń projektu w formie albumu, filmiku, prezentację multimedialną i stronę internetową promującą ich działania (4 os.). W pierwszym etapie projektu młodzież głównie skorzysta ze wsparcia i szkoleń trenerów (rozwój osobisty, zasady zakładania klubu, wolontariat, bilard, taniec,). W drugim etapie młodzież skoncentruje się na działaniach samodzielnych: organizacja i realizacja gminnych turniejów bilarda i tenisa stołowego, zakończonych wydarzeniem integracyjnym z nagrodami i dyplomami, zajęcia z fryzjerstwa i tańca dla dzieci, wolontariat. Zwieńczeniem ich starań i działań będzie impreza kończąca projekt, na której zaprezentują swoje zdobyte umiejętności, pokaz tańca, fryzur, przedstawią film i prezentację. Założeniem projektu jest trwałość Klubu jako miejsca spotkań i dalszego rozwoju sekcji.

Budżet projektu: 52 300 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Lubuskiech Mirocin Górny, Mirocin Średni, Mirocin Dolny „Mirotka”

Miejscowość: Mirocin Średni

Ulica, nr domu i lokalu: Mirocin Średni 7

Kod pocztowy i Poczta: 67-120 Kożuchów

Województwo: lubuskie

Powiat: nowosolski

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowy Klub

Mirocin Średni 35, 67-128, Polska

Więcej