Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pełne spektrum - 2012

Realizowany przez:

Łochowskie Towarzystwo Przyjciół Nauk i Sztuk CD w Łochowie

Cel:

Celem projektu jest zwiększyć szanse na dobry start w dorosłe życie 25 osób z gminy Łochów poprzez ocenienie środowiska, siebie, zaplanowanie działań związanych z osią tematyczną „Swiatło” i ich realizacje (zaangażowanie własne i praca w zespole, przekonanie się o swoich możliwościach).

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy – młodzież z gminy Łochów 13-19 lat.

Opis projektu:

Wykorzystanie pomysłu TED, ang. technology, entertainment, design. Uczestnicy – młodzież z gminy Łochów 13-19 lat, poznaje przekrój tematów, z którymi musi zmierzyć się współczesny świat. Tematy podzielone na kręgi: Obserwatorium – światło w ujęciu naukowym; wizyta w instytucji badawczej, centrum nauki, doświadczenia ze światłem, spotkanie z uczonym, Ziemia – źródła energii, ekologia, wizyta i spotkanie jw.; Miasto – ciemne i jasne strony naszego miasta; energia i środowisko projekt dziennikarski, spotkanie z władzami, stworzenie bloga, audycji, amatorskich filmów, wystawa prac fotograficznych; Tłum – warsztaty fotoreporterskie, radiowe i filmowe, Bawialnia – światło i kolor w sztuce w filmie, teatrze, wzornictwie i rozrywce, wizyty w instytucjach kultury, biurze projektowym, firmie postprodukcyjnej, studiu tv, warsztaty z kreatywności; Ognisko – rodzina, społeczności, funkcjonowanie portali społecznościowych spotkanie eksperckie, warsztaty: dziennikarskie, fire-show, tańce w kręgu); Kolacja – chemia i biologia na talerzu, wizyta w laboratorium, spotkanie z uczonym, warsztaty kulinarne, działanie dziennikarskie, przewodnik po łochowskich knajpkach, fotoreportaż. Czynny udział w poznawaniu problemu-metody: wyjazd studyjny, spotkanie z ekspertem, działanie badawcze eksperyment, projekt; warsztaty rozwijania umiejętności osobistych i społecznych; twórczość i działanie własne uczestników w przestrzeni społecznej, organizacja wydarzeń i dokumentacja aktywności.

Budżet projektu: 40 000 zł

Dotacja: 75 500 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Łochowskie Towarzystwo Przyjciół Nauk i Sztuk CD w Łochowie

Miejscowość: Łochów

Ulica, nr domu i lokalu: Wyspiańskiego 18

Kod pocztowy i Poczta: 07-130 Łochów

Województwo: mazowieckie

Powiat: węgrowski

Adres strony internetowej: –

Pełne spektrum

1 Maja 10, 07-130 Łochów, Polska

Więcej