Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

To moja miłość, to moja mała ojczyzna - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Strawczynie

Cel:

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez ich rozwój intelektualny, społeczny i fizyczny. Warsztaty, spotkania z trenerami, ze świadkami historii regionu, docieranie do ważnych punktów edukacyjnych wzbogacą uczestników w wiedzę, umiejętności praktyczne a także pozwolą uwierzyć w swoje możliwości i przezwyciężać słabości. Konieczność organizowania przez uczestników elementów projektowych nauczy ich pracować w grupie, planować działańia i żyć w społeczeństwie.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to grupa 25 osób w wieku 13-17 lat.

Opis projektu:

Młodzież utworzy Gminy Klub Turystyczno-Edukacyjny, którego działanie będzie polegało miedzy innymi na wyznaczeniu i opisaniu ścieżki rowerowej, na której znajdą się różne, ważne punkty edukacyjne (zabytki, muzea, przydrożne krzyże, kapliczki, pomniki, itp.). Pomysł ten zostanie zrealizowany poprzez cykl warsztatów dziennikarskich, fotograficznych, filmowych, kulinarno-artystycznych, które przygotują ich do zgromadzenia dokumentacji oraz sprawozdań z działań. Materiały te tj. wywiady ze świadkami historii danych zabytków, fotografie, filmiki, artykuły, sprawozdania posłużą do opracowania informatora promującego walory turystyczno-edukacyjne Gminy Strawczyn. Ponadto warsztaty kulinarne pomogą uczestnikom w przygotowaniach spotkań, pikników, mających na celu przedstawienie osiągnięć z realizowanego projektu władzom, rodzicom, nauczycielom, osobom udzielającym wywiadów, rówieśnikom. Każdy z uczniów biorących udział przy realizacji projektu otrzyma dyplom Lokalnego Patrioty. Chcemy aby młodzież nie bała się realizować swoich marzeń, była dumna z miejsca, w którym mieszka i uwierzyła we własne możliwości i umiejętności.

Budżet projektu: 53 065 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Strawczynie

Miejscowość: Strawczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Żeromskiego 16

Kod pocztowy i Poczta: 26-067 Strawczyn

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: –

To moja miłość, to moja mała ojczyzna

Żeromskiego 20, 26-067 Strawczyn, Polska

Więcej