Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Radio Happy FM - 2012

Realizowany przez:

Otmuchowskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Technologiczne-Oset w Otmuchowie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z Gminy Otmuchów i okolic. Szczególnie poznanie i analiza tego co umiem, wiem o sobie samym i co chciałbym zmienić. Zwiększenie umiejętności pracy w zespole redakcyjnym, nawiązanie nowych relacji społecznych oraz wzrost wiary w swoje możliwości dzięki uznaniu społeczności lokalnej w prowadzeniu radia, które również pozwoli na prezentację zdolności muzycznych młodych ludzi.

Odbiorcy projektu:

25 osobowa grupa młodzieży z gminy Otmuchów.

Opis projektu:

Przez 15 m-cy 25 osobowa grupa z gminy Otmuchów i okolic będzie wzmacniała potencjał indywidualny i zespołowy ucząc się planowania i realizacji założonych celów wokół radia internetowego oraz rozwijając swoje zainteresowania dziennikarskie, fotograficzne, filmowe, muzyczne oraz techniczne związane z realizacją dźwięku, tworzeniem strony internetowej, transmisją audycji radiowych. W 2 grupach: dziennikarskiej i techniczno-artystycznej realizowane będą zajęcia i warsztaty pozwalające poznać i udoskonalić umiejętności w zakresie opracowania materiałów dziennikarskich, emisji audycji radiowych, tworzenia i nagrywania muzyki, administrowania stroną internetową, doskonalenia komunikacji w grupie. Młodzież lepiej pozna samych siebie, będzie doskonalić formy i metody lepszego zaprezentowania się. W ramach projektu odbędą się wyjazdy integracyjne do Studia Radiowego, do innej grupy, do teatru muzycznego, na koncert muzyczny. Młodzież będzie pracować metodą działań praktycznych takich jak: warsztaty zadaniowe, spotkania z psychologiem, planowanie i organizowanie spotkań i wyjazdów, prowadzenie audycji radiowych, tworzenie muzyki do radia, autopromocja i promocja projektu. Dzięki tym działaniom młodzież bardziej uwierzy w siebie i zwiększy swoje szanse na sukces w przyszłym życiu. Zwieńczeniem wszystkich działań będzie zaprezentowanie szerokiej publiczności efektów pracy w postaci prezentacji zdjęć, wystawy fotograficznej, filmu o projekcie, publikacji materiałów dziennikarskich broszurka) kabaretu oraz koncertu muzycznego.

Budżet projektu: 53 100 zł zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Otmuchowskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Technologiczne-Oset w Otmuchowie

Miejscowość: Otmuchów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Krakowska 36

Kod pocztowy i Poczta: (77) 431 51 56

Województwo: –

Powiat: nyski

Adres strony internetowej: –

Radio Happy FM

Nyska 5, 48-385 Otmuchów, Polska

Więcej