Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Rzeźba ludowa sposobem aktywacji młodzieży i szansą na dobry start w dorosłe życie. - 2012

Realizowany przez:

Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca

Cel:

Celem projektu jest aktywacja oraz nabycie umiejętności praktycznych wykonywania tradycyjnych rzeźb oraz uzyskanie podstawowej wiedzy na temat promocji, handlu, turystyki i organizacji wśród 25 osobowej grupy młodzieży w wieku od 13 do 19 lat z Gminy Myszyniec poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów rzeźby ludowej, plenerów rzeźbiarskich, a także udział młodzieży w większych imprezach folklorystycznych i kiermaszach sztuki ludowej.

Odbiorcy projektu:

W projekcie udział weźmie młodzież w wieku od 13 do 19 lat z terenu Gminy Myszyniec.

Opis projektu:

Wszystkie działania będą skupiać się wokół jednej z wymierających na terenie gminy dziedziny twórczości ludowej – rzeźby. W obecnej sytuacji nie działa na ternie Gminy żaden rzeźbiarz. Projekt możemy podzielić na trzy główne etapy: pierwszy przygotowania do warsztatów: młodzież przeprowadzi wycenę i zakup potrzebnych materiałów i narzędzi, wynajmie doświadczonego trenera z zakresu rzeźby ludowej, wynajmie pomieszczenie do celów warsztatowych, rozreklamuje warsztaty; drugi etap to warsztaty rzeźbiarskie: młodzież wykona płaskorzeźby i rzeźby ludowe, które posłużą jako towar handlowy w ostatnim etapie projektu, przygotują informacje i zdjęcia do celów informacyjnych oraz przygotują fotoreportaż; trzeci etap to promocja regionu Kurpiowszczyzny: młodzież zorganizuje otwarte plenery rzeźbiarskie, weźmie udział w największych imprezach folklorystycznych na terenie Kurpiowszczyzny oraz kiermaszach sztuki ludowej. Na zakończenie młodzież zorganizuje festyn, świętując w ten sposób koniec projektu.

Budżet projektu: 41 610 zł

Dotacja: 33 200 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca

Miejscowość: Myszyniec

Ulica, nr domu i lokalu: Plac Wolności 58

Kod pocztowy i Poczta: Myszyniec 07-430

Województwo: mazowieckie

Powiat: ostrołęcki

Adres strony internetowej: –

Rzeźba ludowa sposobem aktywacji młodzieży i szansą na dobry start w dorosłe życie.

Konwy 37, 07-430 Myszyniec, Polska

Więcej