Sztuka zbierania i redagowania informacji – warsztaty dziennikarskie na peryferiach. - 2008
Realizowany przez:
Cel:
Celem projektu jest przeprowadzenie szeregu teoretycznych i ćwiczeniowych warsztatów dziennikarskich dotyczących zbierania i redagowania informacji oraz nawiązanie kontaktów z osobami i instytucjami działającymi w tej branży. Efektem tych działań będzie wydanie specjalnego numeru gazety „Młodzi dla Godowej”.
Odbiorcy projektu:
Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 15 lat zamieszkałej na terenie wsi Godowa. Udział w projekcie wezmą (po uprzednim zgłoszeniu uczestnictwa u organizatorów projektu) osoby wykazujące szczególne zainteresowanie dziennikarstwem i piśmiennictwem oraz pragnące rozwijać swoje zainteresowania i zdolności w tej dziedzinie.
Opis projektu:
Głównym celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań dziennikarskich wśród młodzieży w wieku gimnazjalnym i związanych z nimi zagadnień z życia społecznego i kulturalnego oraz polityki. Ćwiczenia i wykłady mają na celu poprawne konstruowanie informacji prasowych, sprawne posługiwanie się słowem pisanym, gromadzenie, selekcję i ocenę materiałów, naukę redagowania tekstów, zapoznanie z gatunkiem dziennikarskim. Ponad to służyć będą rozeznaniu w elementarnej problematyce prawa prasowego i etyki dziennikarskiej, rozwijaniu orientacji na rynku mediów lokalnych i ogólnopolskich. Warsztaty będą organizowane w Zespole Szkół w Godowej. W warsztatach uczestniczyć będzie młodzież z Gimnazjum w Godowej w wieku od 13 do 15 lat. Łączna liczba uczestników warsztatów to 20 osób. Do zaplanowanych działań należą warsztaty z dziennikarzami lokalnych mediów, nauczycielami polonistami, plastykiem, fotografem, spotkania z osobami redagującymi miesięcznik „Waga i Miecz”, „Nad Wisłokiem” oraz wizyty w drukarni, redakcji dziennika „Supernowości”, Radio Rzeszów oraz TV Rzeszów. Efektem projektu będzie wydanie specjalnego numeru gazety „Młodzi dla Godowej” – promocja kultury i tradycji, sportu i działań ekologicznych w lokalnej prasie.
Budżet projektu: 11 734 zł
Dotacja: 6 900 zł
Rocznik: 2008
Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy
Fundacja Na Rzecz rozwoju Kultury Ziemi Strzyżowskiej w Strzyżowie
Miejscowość: Strzyżów
Ulica, nr domu i lokalu: ul. Przecławczyka 5
Kod pocztowy i Poczta: 38-100 Strzyżów
Województwo: podkarpackie
Powiat: strzyżowski
Adres strony internetowej: –
Sztuka zbierania i redagowania informacji – warsztaty dziennikarskie na peryferiach.
Juliusza Słowackiego 1, 38-100 Strzyżów, Polska
Więcej